10 травня вийшов черговий випуск щомісячного бюлетеня ФАО Food Price Monitoring and Analysis, в якому йдеться про тенденції цін на продовольство. Публікуємо основні висновки.

Експортні ціни на пшеницю в квітні були в основному стійкими, особливо в країнах-виробниках у Південній півкулі. В Аргентині ціни за останні три місяці виросли майже на 30%, чому сприяв зберігається високий попит, валютні коливання і побоювання в зв’язку з посушливою погодою в період сівби нового врожаю. В Австралії суха погода напередодні посівної призвела до зростання експортних котирувань у квітні. У Чорноморському регіоні темпи зростання експорту і нестабільність національних валют продовжували впливати на ціни.

Навпаки, ціна на базисну американську пшеницю (No.2, Hard Red Winter, f.o.b.) в середньому склала 240 доларів СШАза тонну, що дещо нижче за показник у березні, проте як і раніше на 26%вище, ніж в квітні 2017 року. Скорочення експортних продажів і високий рівень пропозиції компенсували зростання цін, яке виникло через побоювання щодо наслідків посухи для врожаю озимих цього року і затримки посіву ярої пшениці.

Міжнародні ціни на кукурудзу в квітні продовжували зростати. Середня ціна на базисну американську кукурудзу (No.2, Yellow, f.o.b.) склала в середньому 175 доларів США за тонну, що дещо вище, ніж в березні, і більш ніж на 11%вище за торішній рівень. Експортні ціни в США були підкріплені високим попитом в поєднанні з очікуваннями скорочення посівів і затримками в польових роботах через холодну і вологу погоду.

Збільшення цін також пов’язано зі значним скороченням виробництва в цьому році в Аргентині і побоюваннями щодо впливу посухи на урожай основного сезону 2018 року в Бразилії.

В Україні високий міжнародний попит утримував експортні ціни на високому рівні, які в середньому були на 20% вище торішнього показника.

Індекс цін ФАО на усі види рисув квітні становив в середньому 230,6 пункту, що на 2% більше, ніж у березні, і є найвищим показником з листопада 2014 року. Такому підвищенню індексу сприяло зростання цін на рис сорту Indica в Пакистані, Таїланді і В’єтнамі сприяли, яке пов’язане з поверненням Індонезії і Філіппін на міжнародний ринок. Зростання цін в Індії було менш помітним, а у Північній і Південній Америці експортні ціни залишалися стабільними в Аргентині та Уругваї, в той час як низький рівень пропозиції зумовив зростання котирувань в Сполучених Штатах Америки.

Світові ціни на пшеницю, кукурудзу та рис, доларів США за тонну, квітень 2016 – квітень 2018

  


 Попередження про аномально високі ціни

 У 7 країнах зафіксовано попередження про аномально високі ціни на один або більше базових продуктів харчування, що може поставити під загрозу продовольчу безпеку. Ці країни – Аргентина, Бразилія, Буркіна-Фасо, Малі, Нігерія, Південний Судан та Судан.

 

 

 

 Тенденції цін на зернові у СНД

У країнах-експортерах регіону ціни на пшеницю продовжували зміцнюватися в умовах сильного попиту, валютних коливань та тенденцій на міжнародному ринку.

В Україні та Російській Федерації експортні ціни на борошномельну пшеницю дещо збільшилися, досягнувши рівня більш ніж на 10 відсотків вище, ніж у минулому

році. Внутрішні ціни на пшеницю і пшеничне борошно в цих країнах майже не змінилися в квітні.

Так, в Російській Федерації внутрішні ціни були нижчими, ніж роком раніше, тоді як в Україні вони були вищими – в зв’язку із загальною високою інфляцією. В Казахстані експортні ціни на пшеницю зміцнилися, але залишилися нижчими, ніж роком раніше, тоді як на внутрішньому ринку ціни на пшеничне борошно були стабільними, майже на рівні квітня минулого року, що відображає достатній рівень пропозиції.

 

Експортні ціни на борошномельну пшеницю в країнах СНД, доларів США за тонну, квітень 2016 – квітень 2018

У країнах-імпортерах регіону ціни на пшеничне борошно в основному залишалися незмінними в квітні завдяки достатній внутрішній пропозиції і відносно низьким імпортним цінам з боку основного постачальника регіону – Казахстану. 

Повну публікацію російською мовою (18 сторінок) читайте або завантажуйте за посиланням http://www.fao.org/3/I9222EN/i9222en.pdf. Скорочена версія російською мовоб доступна тут http://www.fao.org/3/I9222RU/i9222ru.pdf.  

Слідкуйте за публікаціями FPMA Bulletin на сайті GIEWS – Global Information and Early Warning System від ФАО за посиланням http://www.fao.org/giews/reports/fpma-bulletin/en/

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я