Ринок Південно-Східної Азії для українських постачальників продуктів з високою доданою вартістю повинен бути одним із пріоритетів

0
785

Сучасні тенденції світової торгівлі обговорювали під час тренінгу «Професійна підготовка до системного експорту продуктів харчування», який відбувся 21 травня в Києві (Україна) і був організований Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за підтримки EU4Business.

Економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак зазначив, що кілька років тому відкритість ринків досягла безпрецедентного рівня. Всі сподівалися, що ринки будуть відкриватися і далі, а торгівля продовжить лібералізуватися. Однак протягом останніх двох років спостерігалася зворотна тенденція-зниження рівня глобалізації світової торгівлі.

«Ви бачите, що зараз протекціоністські позиції дуже популярні серед населення багатьох країн світу. В ЄС, наприклад, голосують за політиків, які по суті просувають ідеї самоізоляції. Це дуже важлива негативна тенденція, на яку варто звертати увагу і міняти пріоритети в експорті. Коли ми аналізуємо ринки різних країн, то ми намагаємося зрозуміти, в якому напрямку вони рухаються. Є країни, які постійно шукають нові способи подолання торгових бар’єрів, але, на жаль, таких країн стає менше.

А це призводить до стагнації світової торгівлі, що негативно відбивається на темпах розвитку сільського господарства і харчової промисловості світу. Саме тому надзвичайно важливо стежити за тенденціями світового ринку – в яких країнах світу зростає споживання ваших видів продукції, чому і як довго воно може продовжувати рости », – зазначив Андрій Ярмак. Він також назвав найшвидші регіони по зростанню імпорту продуктів харчування: країни Південно-Східної Азії (Малайзія, Сінгапур, Індонезія) і Азія в цілому.

Важливим і динамічним ринком є ​​також Африка. Темпи зростання тут можуть бути навіть більше, ніж в Азії. «Але яка проблема з Африкою? Якщо ми говоримо про темпи зростання в процентах, то вони досить високі. Якщо ж взяти темпи зростання в грошовому вираженні, то ми побачимо, що це досить маленький ринок, у порівнянні з Південно-Східною Азією.

Ще однією проблемою Африки є нестабільність економіки і надзвичайно висока залежність рівня доходів у багатьох країнах від експорту енергоносіїв. Тому вибудовувати довгострокову стратегію експорту в Африку значно важче. В Азії ми можемо рости органічно – нам не потрібно нікого витісняти з цього ринку, адже він росте так швидко, що йому постійно потрібно шукати нових постачальників. Розвинені країни не нарощують виробництво продукції настільки швидкими темпами.

Для виробників яблук Азія цікава, наприклад, тим, що найбільший калібр яблук ми продаємо в Індонезію, середній до Малайзії, а найменший в Сінгапур. І якщо професійно займатися вивченням цього ринку, то можна знайти дуже зручні можливості для України », – підкреслив Андрій Ярмак.

Проте як і раніше найбільшим ринком збуту для продуктів харчування і сільськогосподарської сировини з України залишається ЄС. «Я проаналізував темпи зростання експорту з України в різні регіони світу.

Найбільш високими вони були в Азії – Китай і Індія зокрема. Але якщо брати обсяги у вартісному вираженні, то найбільше зростання було, все ж, в ЄС. Ринок Євросоюзу, фактично, забезпечує сталий розвиток агробізнесу України, адже наша продукція конкурентоспроможна на цьому ринку сьогодні », – сказав економіст ФАО.

East-fruit.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я