Частка українських малих та середніх експортерів в ЄС поки мала, але вже помітна

0
169

Заробляють на експорті та користуються тарифними перевагами Зони вільної торгівлі з Євросоюзом в першу чергу великі компанії. Адже саме вони продають за кордон товари, які лідирують по поставкам.

Українського малого і середнього бізнесу на торговій карті Європи поки мало, але він все ж помітний, пише “Дело“.

Наразі, за словами економіста Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрія Ярмака, в структурі українського експорту до ЄС є сектори і сегменти, де просто немає дрібних виробників, . “Це в першу чергу зернова і масложирова галузі. Якраз вони дають найбільший дохід від експорту. Але це commodities, там розмір підприємства має значення для конкурентоспроможності”, – уточнює Ярмак.

Натомість, у молочній і м’ясній галузях – мікс. В експорті беруть участь дрібні, середні і кілька великих виробників, додає Андрій Ярмак.

В свою чергу, експортери продуктів плодоовочевої галузі, меду, органічних продуктів відносяться до категорії дрібних. Як зазначає економіст ФАО, практично весь експорт цих товарів йде в країни ЄС.

“І я бачу бум в цих сегментах. У нас бум експорту меду, ми майже наздогнали Аргентину, а попереду в світі тільки Китай. А десять років тому ми були в другій десятці. Ми з нуля підняли експорт малини і стали третім найбільшим експортером в Європі і четвертим у світі. Ми один з ключових постачальників органічних продуктів в ЄС “, – ділиться Ярмак.

Основні товари, які експортує український малий та середній бізнес, за даними Мінекономрозвитку, це зернові культури, соняшникова олія, деревина, фанера, борошно і крупи, молоко і сир, пісок, гравій і глина, двигуни і турбіни, меблі, цукор, овочі і фрукти, помпи і компресори.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я