Експорт українських бобових приносить майже вполовину більше прибутку, ніж молокопродукти

0
102

Україна заробляє на експорті бобових на 42% більше, ніж на експорті всіх молокопродуктів. Про це повідомив економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

“І я закликаю всіх, звернути увагу на цей сегмент, бо саме бобові культури за підсумками 2017 року увійшли в топ-10 головних експортних товарів АПК України!”,- зазначив фахівець ФАО.

Так, експорт бобових дає Україні більше виручки, ніж експорт меду, молокопродуктів, горіхів, свіжих фруктів навіть разом з овочами, а також більше, ніж експорт борошна, сокових концентратів і тому подібне.

“Ще один цікавий момент – експорт бобових зростає дуже швидко! Тільки уявіть: лише за один рік, він зріс на 64% і приніс Україні в 2017 році відразу 193 мільйона доларів США експортної виручки!

До речі, бобові культури збагачують ґрунти азотом. Саме тому, зростання виробництва та експорту цих товарів – це величезний плюс для України!

Протягом цього року я отримував чимало питань про те, де купити насіння нуту, сочевиці та інших, а потім питання про те, куди ж їх можна продати. Думаю, що ми цю цифру могли б значно покращити, якби системніше попрацювали з маркетингом.

Вперше я звернув увагу на сегмент бобових в 2004 році. Один з наших фермерів виростив чимало квасолі, і протягом тривалого часу не міг продати майже нічого. Він скептично віднісся до нашої пропозиції розмістити інформацію на сайті fruit-inform.com, але коли ми її розмістили для нього, то наступного дня весь об’єм у нього викупила компанія “Чумак”. Бізнес був настільки прибутковим, що фермер став постійним постачальником цієї компанії, і скоротив виробництво овочів.

Другим цікавим відкриттям для мене стала експортна статистика Узбекистану. Бобові давали чудову динаміку по експорту групи 07, а чиновники звітували про зростання експорту свіжих овочів. Насправді, експорт зростав лише по категорії “бобові”, а основна культура, що експортувалася – близький родич квасолі “маш”. Точніше, це не родич – це і є квасоля, де-факто. Так от, Узбекистан заробляє на експорті машу до півмільярда доларів США на рік!

Так що у нас тут теж є непогані перспективи!”,- зазначив економіст ФАО.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я