Понад 80% зібраного українського зерна йде на експорт – Віктор Шеремета

0
95

Для внутрішнього споживання Україні вистачає лише 5-ї частини зібраного врожаю зерна, а решта – йде на експорт. Про це заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час прямого ефіру на Українському радіо, інформує прес-служба Мінагрополітики.

«Хочу зняти всі побоювання наших співвітчизників, що в Україні може бути недобір зерна, зокрема, пшениці. Ми сьогодні маємо стільки збіжжя, що нам для внутрішнього споживання хлібу вистачає 5-ї частини, а все інше зерно ми експортуємо, годуємо весь світ. Ми збираємо і будемо збирати не менше 60-ти млн тонн зерна», – відмітив Віктор Шеремета.

Він додав, що вже зараз виробники-аграрії прораховують питання збуту нового врожаю та проведення осінньо-польових робіт. Зазвичай, з початку збиральної кампанії ціни на зернові на внутрішньому ринку падають. Для отримання найвищого прибутку, потрібно мати фінансові та матеріальні ресурси, щоб зберегти зерно до оптимальних цін.

«Раджу нашим фермерам скористатися державною підтримкою і взяти здешевлений кредит для проведення осінньо-польових робіт, а зерно зберегти, наприклад, до зими, коли буде найвищий пік цін, і тоді продати його. Уряд  компенсує відсотки за кредитом до півтори облікової ставки Національного банку і для фермера залишається всього 1%, при чому ця величина не буде змінюватися», – підкреслив Віктор Шеремета.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я