Активний експорт може надати помітну підтримку цінам на українському ринку кавунів

0
131

Українські виробники кавунів отримали можливість підвищити відпускні ціни на кавуни, про що свідчать дані щоденного моніторингу аналітиків EastFruit.

За інформацією галузевих експертів, тільки з початку поточного тижня кавуни на українському ринку подорожчали в середньому на чверть. Уже сьогодні фермери відвантажують цю продукцію по 1,5-1,8 грн / кг ($ 0,06-0,07 за кг). Для порівняння, тижнем раніше ціни в цьому сегменті стартували від 1,2 грн / кг ($ 0,05 за кг).

Позитивний ціновий тренд на ринку кавуна аграрії пов’язують з істотним скороченням пропозиції цієї продукції з господарств. Причиною цьому послужив так званий період міжсезоння: більшість фермерів вже заявили про завершення реалізації кавунів ранніх сортів, тоді як приступити до збору врожаю цих баштанних більш пізніх сортів їм не дозволяють рясні дощі.

Варто зазначити, що в результаті цінового зростання сьогодні кавуни на ринку України вже стоять в середньому на 15% дорожче, ніж у другій половині липня 2017 року. Проте, продавці впевнені, що вже найближчим часом поставки цієї продукції на ринок відновляться, що неодмінно призведе до цінового зниження. У той же час, активний експорт може надати помітну підтримку цінам і здешевлення кавунів буде не таким різким.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під потреби експорту українським фермерам потрібно вирощувати кавуни ранніх сортів

Нагадаємо, що в останні роки українські компанії роблять ряд спроб диверсифікувати продажу кавунів і знайти нові можливості для логістики цієї продукції. Зокрема, новаторством попереднього сезону була доставка партії кавунів з Херсонської області до Києва річковим шляхом. Більш того, баржу з херсонськими кавунами в Києві очікують і в поточному сезоні: 1-8 серпня, в період оптимального дозрівання херсонських кавунів, буде відправлено перше в цьому сезоні несамохідне судно з 500 тоннами солодкої ягоди. А вже з 15 серпня перша партія кавунів буде доставлена ​​на полиці столичних магазинів.

Крім того, українські компанії прагнуть розширити і географію експорту кавуна: в минулому році перші пробні партії відвантажувалися на ринок Польщі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я