Квоти на постачання української агропродукції до ЄС будуть поступово збільшуватися

0
78

На більшість квот при експорті української агропродукції до ЄС існує так званий перехідний період, що зафіксовано в Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомила аналітик зовнішньої торгівлі агропродовольчими товарами, фахівець асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Дар’я Гриценко в інтерв’ю “Громадському радіо“.

За словами фахівця, якщо говорити про мед, то його початкова квота становила 5 тисяч тонн. Втім, вже через п’ять років вона буде становити шість тисяч тонн. І такі умови діють  на цілий ряд продукції.

“Стосовно додаткових квот. Враховуючи, що третину всієї агропродовольчої продукції до кризових явищ 2014-го року ми експортували до країн СНД, Європа зробили нам поступки і ввела економічну частину Угоди у 2014-му році, але європейський ринок через складності щодо сертифікації та якості продукції не може замінити ринок СНД. Тому українські експортери ще не вирівняли ті об’єми експорту, які були раніше. Тому щороку експортери звертаються до Єврокомісії з проханням збільшити квоти. З огляду на це, минулого року представники нашого міністерства їздили в Європу. Їм там вдалося домовитися, і Європа, окремо до основної угоди ввела ще 8 додаткових квот, які мають діяти впродовж трьох років. Це квоти на мед, крупи та борошно, соки, оброблені томати”,- повідомила Дар’я Гриценко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я