Майже всі тепличні томати України йдуть на експорт

0
240

На даний момент майже весь обсяг томата тепличні господарства України реалізують на експорт.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

При цьому аналітики ринку відзначають, що шукати покупців на зовнішньому ринку українським комбінатам доводиться через вельми низькі темпи збуту всередині країни. За інформацією учасників ринку, на даний момент основну частку пропозиції на внутрішньому ринку України становить томат відкритого грунту, причому, пропозиція такої продукції надмірна, оскільки до прибирання грунтового помідора приступили виробники практично всіх регіонів. При цьому, реалізовувати таку продукцію фермери готові від 3 грн / кг ($ 0,11 за кг).

Таким чином, тепличні комбінати змушені шукати альтернативні канали збуту. Більш того, щоб стимулювати попит з боку експортерів, їм доводиться постійно йти на цінові поступки. Зокрема, тільки з початку поточного тижня тепличний томат в українських господарствах подешевшав на 40-42% і сьогодні комбінати ведуть відвантаження по 6-8 грн / кг ($ 0,22-0,30 за кг) в залежності від якості.

Таким чином, на даний момент томат закритого грунту в Україні коштує в середньому в 2,5 рази дешевше, ніж в аналогічний минулорічний період. При цьому, тепличники побоюються, що в разі призупинення експортних відвантажень їм доведеться реалізовувати весь наявний обсяг всередині країни, що призведе до ще більш різкого цінового зниження в даному сегменті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я