Один з найбільших експортерів українського зерна до Єгипту має намір побудувати там власні зерносховища

0
362

Українська компанія “Нібулон” має намір інвестувати 200 млн. $ в будівництво зерносховищ в Єгипті до кінця 2019 року.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

“НІБУЛОН» є одним з основних постачальників українського збіжжя на ринок Єгипту. За останні 10 років компанія  поставила більше 12 млн тонн української пшениці, кукурудзи, сорго та сої, взявши активну участь у вирішенні питань продовольчої безпеки в країні. Тим самим «НІБУЛОН» відкрив для українського збіжжя великий зерновий ринок Єгипту, допомігши нашим товаровиробникам витримати конкурентні умови і реалізувати свою сільгосппродукцію в цій країні”,- йдеться в повідомленні.

За ініціативи Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), 6 грудня 2017 року в Каїрі  FAO та «НІБУЛОН» підписали Меморандум про співпрацю для покращення продовольчої безпеки  Єгипту та ефективності роботи єгипетських компаній, які займаються виробництвом зернових, їх зберіганням і транспортуванням. У рамках виконання цих домовленостей і за підтримки керівництва Єгипту було проведено низку зустрічей та обмін взаємними візитами між представниками компанії «НІБУЛОН» і провідними фахівцями Міністерства постачання та внутрішньої торгівлі, Міністерства транспорту, Міністерства меліорації земель та інших державних установ, які мають прямий стосунок до цих питань. Сьогодні триває інтенсивний обмін необхідною інформацією між організаційною радою, створеною при  Міністерстві постачання та торгівлі Єгипту, та робочою групою з боку компанії «НІБУЛОН» щодо можливості інвестицій в Єгипет.

“У найближчих планах компанії здійснення додаткових візитів фахівців компанії до Єгипту для прийняття остаточного рішення щодо реалізації інвестиційного проекту, який буде включати модернізацію наявних елеваторів Єгипту, будівництво нових, а також зведення флоту на суднобудівних заводах країни для перевезення зерна річкою Ніл та її рукавами”,- повідомили в компанії.

«Це довгострокова інвестиційна програма, яка передбачає загальний обсяг інвестицій до 2 млрд дол. США і розрахована на 7-10 років, – зазначає генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський.  – Першим етапом цього проекту на 2018-2019 роки є інвестування до 200 млн доларів. Реалізація програми передбачає також відкриття підприємства компанії «НІБУЛОН», яке буде працювати на території Єгипту і в рамках єгипетського законодавства. Реалізація цієї програми підвищить конкурентоспроможність сільгосппродукції українських товаровиробників і дасть можливість реалізації сільгосппродукції безпосередньо кінцевим споживачам в Єгипті, що, у свою чергу, підвищить продовольчу безпеку цієї країни. Економіка Єгипту сьогодні знаходиться на підйомі, країна має чітку стратегію розвитку, і наша компанія відчуває всебічну підтримку з боку державних органів Арабської Республіки Єгипет у питанні реалізації майбутнього проекту. Цими планами ми вже поділилися зі стратегічними фінансовими партнерами компанії: ЄБРР, ЄІБ, МФК, а також місцевими фінансовими інститутами».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я