Степан Капшук: Китай є сверхперспективним ринком для експортерів українського соняшникового шроту

0
159

Схвалення Генеральною адміністрацією з митних питань КНР (GACC) переліку українських виробників соняшникового шроту, які мають право експорту до Китаю, що було опубліковано напередодні, є великою перемогою українських держорганів, оскільки виробники пробивали дорогу на ринок Китаю протягом 4 років.

Про це заявив керівник Асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук в інтерв’ю iAgro.

“Це заслуга, в першу чергу, Міністерства агрополітики і Держпродспоживслужби. Це великий позитив для наших виробників на початку нового сезону, а розширення ринків – це завжди добре. Це великий подарунок, який дозволить галузі розвиватися», – сказав він.

Капшук уточнив, що українським виробникам належить близько 60% світової торгівлі шротом: в країні виробляється в рік близько 6 млн тонн шроту і 5 з них відправляється на експорт. При цьому 40-50% експорту припадає на Європу, найбільші покупці – Польща, Франція, Білорусь і Туреччина.

Китайський ринок є сверхперспективним, і українські виробники в 2017-2018 маркетинговому році можуть поставити туди близько 250 тис. тонн шроту. За даними Державної служби статистки, в січні-квітні 2018 року поставки шроту соняшникового в Китай склали 112 тис. тонн на суму 20 млн доларів. У Китай шрот поставляли в цьому році всього лише 4 компанії, в тому числі «Дельта Вілмар», Кернел та Мелітопольський МЕЗ.

Капшук відзначив, що зазначені в переліку 24 заводи можуть виробляти 2,5-3 млн тонн шроту в рік, і він вважає, що список постачальників в Китай може бути розширено. «Я думаю, що цей список не закритий – у нас сьогодні близько 80 заводів переробляють насіння соняшнику і, можливо, кожні півроку цей список буде оновлюватися», – сказав він.

Поставки шроту в Китай в більш-менш серйозному обсязі були відкриті лише в січні цього року – за весь 2017 рік українські компанії поставили в Китай всього лише 4,2 тис. тонн шроту соняшнику на 655 тис. доларів, тоді як загальний експорт українського шроту склав 4,8 млн тонн на суму 787 млн ​​доларів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я