У Львові презентовано бізнес-модель експорту українського кавуна

0
147

Україна експортує не більше 5% урожаю кавунів. У 2010 році було експортовано трохи більше 40 тисяч тонн, жодного разу цей рекорд Україна не повторила, навіть не наблизилася до цього обсягу, повідомляє Інфо-Шувар.

За останні 7 років попит на кавун в країнах ЄС збільшився на 40%. Парадокс, але експорт українського кавуна навіть після введення вільного режиму торгівлі з ЄС скоротився.

З таких цифр почався круглий стіл «Сезон експорту українського кавуна-2018», який 9 липня відбувся у Львові на одному з найбільших гуртових ринків України «Шувар». У роботі круглого столу взяли участь не тільки спеціалісти ринку, трейдери, експортери, а й виробники кавунів з Херсонщини, учасники Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, та партнери проекту – представники громадської організації «Земля Таврії».

Іван Федишин, керівник напрямку «Овочі та фрукти» ринку «Шувар», презентував учасникам Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва бізнес-модель експорту українського кавуна на базі інфраструктури “Шувар”.

– Ми знаходимося недалеко від кордону, входимо у асоціацію ринків Європи та світу, маємо гарну репутацію, – підкреслив він. – Ми можемо надати майданчик, на якому виробники кавунів сформують партію однорідної продукції, що відповідає вимогам ринку ЄС та анонсувати на фундації ринків, що існує такий товар, привести західного покупця. Але за якість товару відповідаєте ви, виробники.

Ринок «Шувар» готовий взяти на себе функцію оцінки товару, щоб виробникам не довелося платити на території країн ЄС 600 євро за утилізацію кожної тонни неякісної продукції.

Вимоги до виробників: пакет документів виробника, документи, що підтверджують якість продукції. Продукція повинна бути складена в картонні ящики, розміщена на європалетах, витриманий  калібр ягоди, без зовнішніх пошкоджень, доставлена із дотриманням норм температурного режиму.

«Шувар» формує товарну партію кавунів з продукції багатьох виробників, але виробник самостійно приймає рішення щодо продажу за запропонованою ціною, якщо ціна його не влаштовує, він може продавати продукцію на ринку у Львові.  Далеко не кожна євпропейська компанія погодиться перевозити кавун по нашим дорогам, і ці ризики виробники повинні взяти на себе.

Майже  всі херсонські кавуни, які зараз попадають на ринки західної Європи, потрапляють туди через Польщу. Ми зрозуміємо, що Польща не з’їдає таку кількість кавуна, наша продукція з Польщі їде до Швеції, Норвегії, Німеччини. Поляки вміють просувати продукцію на скандинавському та німецькому ринках. Херсонщина втрачає прибутки через посередництво поляків у даній сфері. Ціна, за якою польські бізнесмени реалізують продукцію далі, істотно відрізняється, вона є значно вищою, на 30-70 %, – наголошує Микола Козак, фахівець відділу зовнішньоекономічної діяльності ринку «Шувар».

Херсонські виробники кавунів підкреслюють, що умови для експорту непрості, але вони готові вивчити пропозицію та ризикнути, бо європейський ринок – це стабільність, у якій має потребу кожен виробник.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я