Україна зможе експортувати яловичину, якщо подбає про імідж та переробку

0
146

Cкорочення внутрішнього попиту на яловичину у найближчій перспективі компенсуватиметься розширенням експортних поставок.

Як повідомляє Agroday, на сьогоднішній день поставки яловичини на міжнародні ринки становлять 30-40 тис. тонн на рік і мають значні перспективи для зростання, особливо за рахунок країн Азії та Близького Сходу, які висловлюють готовність закуповувати великі обсяги халяльного м’яса.

Проте перед виробниками стоїть завдання не лише пошуку нових та укріплення на вже освоєних ринках збуту.

За словами експертів, українські виробники мають привести свої виробництва у відповідність до міжнародних вимог. У першу чергу це стосується питань якості та глибини переробки. Однією з проблем українських виробників яловичини є орієнтація на виробництво свіжого м’яса. Наприклад, за минулий рік 78,5% української яловичини випущено у свіжому вигляді, тоді як для експорту на великі відстані просто необхідна заморозка.

Інший важливий крок — проведення як на рівні окремих підприємств, так і на рівні усієї держави профілактичних заходів щодо запобігання поширенню хвороб ВРХ. Це, у свою чергу, дозволить Україні отримати статус країни з контрольованим ризиком захворювань та допоможе у просуванні яловичини на зовнішніх ринках.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я