Українські агровиробники не поспішають інвестувати в переробку, побоюючись економічної невизначеності в державі

0
61

У питання про економічну ефективність українського агропрому є дві сторони. Перша – ефективність самого виробництва. Тобто врожайність, вибір культур, сортів рослин та порід тварин, юридичні питання використання земель і т. ін. Друга сторона – ефективність переробки.

Як пише видання “Деловая столица“, з насіння соняшнику можна просто віджимати масло і відправляти його на експорт бочками, макуху – вагонами. А можна масло обробляти і бутильовати у себе, експортуючи готовий продукт. Макуху – переробляти на комбікорми і БАДи, а також продавати їх як на внутрішньому ринку, так і за кордон. У другому випадку маржинальність набагато вище, просто це вже не такі швидкі гроші.

Проте поки Україна в третьому десятку країн по врожайності пшениці. “Чи не весь бізнес прагне дотримуватися технологій. Не дотримується сівозміна, терміни і норми посіву, внесення добрив, а потім скарги на урожай”, – нарікає президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало.

Але щоб підвищити ефективність аграрного виробництва, великих інвестицій не потрібно – тут досить буде чітко прописати правила гри в аграрній галузі – і гарантувати їх незмінність на певний період.

Складніше з переробкою – тут дійсно потрібні великі інвестиції. В Україні сьогодні мало по-справжньому сучасних переробних виробництв. Агровиробники і раді б інвестувати в переробку, щоб отримувати більший прибуток в майбутньому. Але просто не ризикують це робити в умовах загальної економічної невизначеності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я