Український ріпак користується попитом в Китаї

0
69

Цього сезону український ріпак матиме попит в Китаї, і це, в свою чергу, сприятиме збільшенню конкуренції з європейськими покупцями, які також захочуть придбати більше української олійної.

Як повідомляє Агробізнес, нині закупівельні ціни на ріпак стабілізувалися на рівні 405 доларів за тонну або 12 500-1 600 гривень за тонну з постачанням у порти України. Але фермери не поспішають з продажами. Вони утримують продукцію в очікування підняття цін на олійну до рівня минулого року – 410-415 доларів за тонну.

Аналітики прогнозують, що цього року на полях зберуть 2,3-2,4 мільйони тонн ріпаку. За останніми даними Мінагрополітики вже намолочено 2 мільйони тонн цієї культури.

Тим часом у світі на ціни ріпаку продовжують тиснути падіння вартості сої у США та зниження цін на нафту. Та зниження прогнозу виробництва в ЄС поки що залишається основним чинником зміцнення ціни на Euronext, яка зміцнилася на рівні 360 євро за тонну з поставкою в серпні і зросла до 367 євро за тонну з постачанням в листопаді.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я