В Україні є дефіцит комерційних партій плодоовочевої продукції експортної якості навіть на базі великих господарств

0
366

Експорт свіжої плодоовочевої продукції в Україні наразі відбувається ситуативно і в досить обмеженому обсязі. Про це повідомила Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Маркетинг-Аналітика»  ОРСП «Шувар» під час форуму «Агропорт Південь Херсон 2018» в Україні, повідомляє Ukrainefood.org.

Також аналітик зазначила, що питання експорту з’являється лише тоді, коли внутрішні ціни є незадовільними.

«Експорт для українських фермерів залишається складним питанням через відсутність стандартів якості, гармонізованих із стандартами на найбільш розвинутих ринках світу, належної інфраструктури на базі навіть крупних господарств. Сюди слід також додати невмотивованість фермерів працювати на умовах контракту за фіксованою ціною. Формування доданої вартості не є пріоритетним навіть на рівні крупних господарств з більш-менш розвинутою інфраструктурою, а абсолютна більшість експортних операцій здійснюються без участі виробника», – зазначила Тетяна Гетьман.

За словами фахівця, заважають процесу експорту в плодоовочівництві також відсутність контрактних обов’язків, що робить ринок хаотичним і погано прогнозованим. Також відсутність сертифікованих виробництв суттєво обмежує можливості на розвинутих ринках.

Наслідками цього, за словами фахівця, є дефіцит комерційних партій продукції експортної якості навіть на базі великих господарств, негативний експортний досвід та не дуже гарна репутація українських агровиробників на розвинутих ринках.

При цьому, за словами Тетяни Гетьман, в Україні є всі умови для успішного налагодження експорту плодоовочевої продукції. Цьому сприяють такі чинники як кліматичні умови, можливість вирощувати органічні та «нішеві» культури в промислових маcштабах, відносно дешева робоча сила та земельні ресурси, сусідство з одним з найбільших світових споживачів овочів.

Фахівець також порекомендувала всім, хто хоче налагодити регулярні канали збуту власної агропродукції на зовнішні ринки, передусім, проаналізувати попит та пропозицію в країні імпорту, вивчити систему взаємовідносин між постачальником та покупцем, ознайомитись із специфікацією та умовами контракту потенційного партнера.

«Потрібно бути також готовим збудувати ланцюг поставки з контролем всіх операцій (завантаження/перевантаження/відвантаження), працювати  на умовах фіксованої ціни, вказаної в контракті, адже ціна не може бути пріоритетною під час входу на  ринок з високою конкуренцією», – зазначила Тетяна Гетьман.

Ukrainefood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я