Витрати на закладку 10 га органічного саду складають понад $ 200 тис – Валентина Лановенко

0
108

Для прибуткового вирощування органічних яблук і груш, що користуються попитом в європейських торгових мережах, українському фермеру потрібно інвестувати $ 200 тисяч за умови закладки саду на площі 10 га. Такі цифри привела власниця «Розсадника родини Лановенко» Валентина Лановенко на конференції “Плодівництво. Сучасні тренди”, яку провела ProAgro Group, повідомляє East-Fruit.сom.

Значну частку цієї суми, пояснює фахівець, потрібно витратити на закупівлю саджанців – 35 тис. штук обійдуться садівнику в $ 86 тис. Ще по $ 38 тис. будуть складати витрати на монтаж і закупівлю опорної системи, встановлення зрошення і придбання спеціальної агротехніки.

Решта – це витрати на роботи по закладці саду ($ 19 тис.), транспортні витрати ($ 5,7 тис.) і підготовку ґрунту (майже $ 2 тис.).

При цьому фермеру слід дотримуватися основних вимог до органічного садівництва відповідно до європейського та українського законодавства. Перш за все, це наявність сертифікації земельних ресурсів, де планується закладка саду, сертифікації органічної чистоти посадкового матеріалу, технологічних карт по закладці, догляду, збиранню та переробці продукції згідно органічних принципів з використанням сертифікованих органічних препаратів.

Велике значення, за словами Валентини Лановенко, вже на початковому етапі закладки органічного саду, має вибір земельної ділянки. Для цього найкраще підходить земля, яка довгий час взагалі не оброблялася. Крім того, необхідно передбачити наявність буферної зони, а підготовка землі до посадки повинна здійснюватися без використання гербіцидів. При цьому рекомендується посіяти сидерати.

Що стосується економічної складової вирощування органічного саду, то, як стверджує власниця «Розсадника родини Лановенко», експортна ціна товарного яблука в ЄС становить $ 0,59-0,7 за кг. Якщо ж експортувати органічне яблуко як сировину для подальшої переробки, то його вартість на європейському ринку складе $ 0,35-0,47 за кг.

У свою чергу, експорт органічної груші для подальшої переробки з метою виробництва дитячого харчування і соків приносить від $ 0,82 до 1,17 за кг.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я