Анна Бурка: Для потужного експортного бренду українського меду необхідна кооперація виробників

0
157

Україна щороку встановлює рекорд з експорту меду, але переважно торгує сировиною. Для виходу на зовнішній ринок із потужним брендом українського меду, виробникам потрібно об’єднатися навколо цією мети.

Про це заявила консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, фахівець ринку меду Анна Бурка під час круглого столу “Ефективність медового бізнесу в Україні”, що відбувся 18 серпня на львівському ринку “Шувар”, інформує shuvar.сom.

Фахівець зазначила, що в медовій галузі є безліч варіантів кооперації, наприклад, кооператив із запилення або кооператив зі створення унікального меду з доданої вартістю.

“В світі є багато прикладів з кооперації, ми можемо брати ці приклади за основу формування інших кооперативів”,- зазначила Анна Бурка.

В свою чергу керівник товариства ТОВ «РЕНОМА», яке спеціалізується на переробці та експорті українського меду в країни ЄС Михайло Баранівський зазначив, що цього сезону пасічники жаліються на низьку закупівельну ціну в експортерів.

“Ми дійсно скуповуємо мед на 20-25% дешевше, ніж рік тому і це не наші примхи. Українські експортери залежні від ситуації назовні,а зовнішній ринок цього року перенасичений дешевим медом виробництва Аргентини та Китаю. Тобто, якщо цього року український виробник меду має низьку ціну, то експортери іноді працюємо з нульовою, або, навіть, з негативною рентабельністю, тому що ми за будь-яких умов мусимо втриматись на зовнішньому ринку. Це стратегічно необхідно для української медової галузі”,- сказав він. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я