Експорт пшениці цього року не буде нести ніякої загрози для продовольчої безпеки України – УЗА

0
195

У Меморандумі МінАПП з зернотрейдерами, як і в минулі роки, необхідно відображати експорт не тільки продовольчої, але і фуражної пшениці.

Про це в коментарі Latifundist.com розповів президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

«Ми, як УЗА, не згодні з низкою позицій меморандуму. Почнемо з того, що ми взагалі не бачимо ніякого ризику для продовольчої безпеки країни. Україна в цьому році, за нашими оцінками, виробить близько 24-25 млн т пшениці. Ринок очікує, що буде експортовано 16 млн т. З урахуванням того, що населення споживає 4 млн т, ніякої проблеми не існує», – зазначив експерт.

На його думку, цифра в 5 млн споживання завищена, тому що не враховується величезна кількість заробітчан, які в країні не проживають. Йдеться про 8-10 млн українців поза територією країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мартинюк запевняє, що питання введення обмежень на експорт зерна не розглядається

«Зараз міністерство нас по суті шантажує, мовляв, більшість гравців згодні з нинішніми положеннями меморандуму. Але ми спілкуємося між собою, з іншими асоціаціями – я не знайшов 100% -ї згоди», – коментує Микола Горбачьов.

При цьому, він додає, що в меморандумі, як і в минулі роки, необхідно відображати експорт не тільки продовольчої, але і фуражної пшениці.

«До того ж треба прибрати пункт про 1-5 класі «продоволка» – цей пункт викликає дисонанс у міжнародних партнерів. Наш 5 клас для них не є продовольчою пшеницею. Проблеми з нашими стандартами нікого в світі не цікавлять», – зазначив представник УЗА.

Микола Горбачьов відзначає, що в останній версії меморандуму пункт, згідно з яким за 2 місяці учасники ринку повинні бути попереджені про можливі обмеження правильне рішення. Адже раніше цього пункту не було, а в попередній версії – тільки 21 день.

«Все повинно бути в межах очікувань, ми в одному човні, і ці коливання нікому не потрібні. І будь-які питання дискусії чи то навколо незрозумілих обсягів, то чи якості зерна, несуть тривогу міжнародного ринку і шкодять репутації країни», – додає він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я