Експорт української плодово-ягідної продукції зріс майже на 60%

0
350

У першому півріччі поточного року, за даними Держстату, Україна експортувала плодово-ягідну продукцію до понад 50-ти країн світу, у тому числі до країн Європейського Союзу, Євразійського союзу (крім РФ), Африки, Європи та ряду країн Азії.

Як повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби, експорт здійснюється  з урахуванням фітосанітарних вимог країни призначення.

За підсумками першого півріччя 2018 року Україна експортувала плодово-ягідної продукції на суму $100 млн, що на 59% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Як повідомили у профільному відомстві, завдяки членству України в Світовій організації торгівлі та Міжнародній конвенції захисту рослин експорт продукції рослинного погодження може здійснюватися безперешкодно за умови виконання фітосанітарних вимог країни імпорту.

Поряд з цим є ряд країн, імпорт сільгосппродукції рослинного походження до яких потребує інспектування та підписання міжнародних договорів.

“З метою сприяння відкриттю експорту плодово-ягідної продукції до таких країн Держпродспоживслужба постійно вивчає попит на українську продукцію за кордоном, готовність вітчизняних виробників виходити на інші ринки, а також підтримує тісну комунікацію з профільними асоціаціями.

При цьому тема відкриття експорту української продукції рослинного походження перебуває в центрі уваги і під час двосторонніх зустрічей та міжнародних заходів”,- йдеться в повідомленні.

Так, за ініціативою бізнесу в 2016 році було відкрито експорт яблук до Республіки Індонезія, а в 2017 році – експорт волоського горіха до Ірану.

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я