Як стартував сезон експорту нового врожаю яблука для українських виробників?

0
649

Українські виробники мають перевагу в експорті раннього яблука в ЄС всього 3 тижні «ринкового вікна»

Сезон експорту нового врожаю яблука з України для вітчизняних виробників стартував оптимістично. Про це заявив консультант з експорту компанії Vinaigrette LLC Максим Кулик в інтерв’ю UkraineFood.org.

“Там, куди ми здійснювали поставки в минулому сезоні і  де Україна добре заявила про себе, люди очікують українське яблуко знову. У нас є значні переваги поки маємо, так зване, «ринкове вікно» між власним виробництвом в Європі та імпортом. І в найближчі три тижні, якщо почати поставки з України, можна закріпитися на цих ринках протягом усього сезону “, – зазначив Максим Кулик.

На думку учасника ринку, плани виробників в цьому сезоні полягають, перш за все в тому, щоб продемонструвати імпортерам українських яблук стабільність поставок і якість продукції.

Максим Кулик: Позиціонуємо українське яблуко, не як дешеве, а як якісне

«Зараз експортуємо в основному красиві сорти – «Голден ранній», «Женева», є навіть ранній сорт «Гала». Стандартні сорти будуть в кінці вересня – початку жовтня. До цього моменту головне, щоб яблуко на експорт просто було транспортабельним, тобто, якісне, без різних вад”, – сказав консультант з експорту.

За словами Максима Кулика, зараз компанією здійснюється експорт до тих країн, в які поставляли свою продукцію в минулому сезоні – в Англію, Швецію, Голландію, Німеччину. Однак, підвищений інтерес щодо українського яблука є також і Польщі.

«У Польщі сезон трохи затримується. Поляки розуміють, що в цьому сезоні буде конкуренція за клієнта, а  не за ціну. Йдеться про ринки збуту польського яблука. Ціни на українське яблуко дешевші, наші фермери готові працювати орієнтуючись на клієнта, а не на ціну,  з перспективою на найближчі кілька років. На сьогоднішній день ми готові запропонувати фермеру яблуко за ціною від 10-12 грн / кг, в тарі за якісне яблуко 1-й сорту. Припустимо, «Галу» ми готові пропонувати за ціною 13-14 грн / кг»,- сказав фахівець.

При цьому Максим Кулик підкреслив, що після початку масового збирання нового врожаю ціна яблук піде на спад. У даному випадку мова йде виключно про вищевказаний період тимчасового вікна – 3 тижні.

«Ми не хочемо продавати дешево і позиціонуємо українське яблуко, не як дешеве, а як якісне. Коли ціна яблука падає дешевше 30 центів за кг, то ми вже не хотіли б працювати на ринку», – резюмував фахівець.

Ukrainefood.org

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я