ЄС буде конкурувати з Китаєм за постачання українського зерна

0
42

Європейський союз, де очікується зниження врожаю зернових у зв’язку з поганими погодними умовами, може збільшити закупівлі зерна в Україні. В результаті чого очікування зростання поставок в Китай можуть не виправдатися.

Таку думку висловив ризик-менеджер і віце-президент FCM Division в Східній Європі і Чорноморському регіоні INTL FCStone Financial Inc. Метт Аммерманн, йдеться в повідомленні організаторів III Міжнародної конференції Grain Ukraine, пише Agroportal.

Він нагадав, що торговий конфлікт між США і Китаєм сприяє зростанню експорту українських зернових культур. Хоча Китай є найбільшим світовим виробником пшениці, щорічно він імпортує близько 4 млн тонн цієї культури.

«Коли поставки зі Штатів знизилися, це відкрило нові можливості для України. Китай все ще вкрай чутливий до ціни, тому саме цінове питання може допомогти зміцнити позиції України на азіатських ринках, де вона вже добре себе зарекомендувала», – зазначив він.

Аммерманн також підкреслив, що великим імпортером продукції України, особливо кукурудзи, залишається ЄС.

«Оскільки зараз у ЄС проблеми в зв’язку з погодою, очікування від України збільшуються. І навіть якщо Китай продемонструє зростання попиту на українську кукурудзу, ЄС може скласти йому конкуренцію. Також Китай, найімовірніше, спробує налагодити поставки інших джерел протеїну з Причорномор’я, щоб компенсувати недолік поставок сої із США», – додав експерт.

За його словами, зростанню площ, відведених під сою, може заважати соняшник, адже Причорномор’я залишається найбільшим світовим експортером соняшникової олії. У короткостроковій перспективі збільшення площ під сою здається важкоздійснюваним завданням: соняшник як і раніше залишається однією з найвигідніших культур для українських фермерів.

Заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева зазначила зростаючий експортний потенціал України – вже кілька років поспіль Україна збирає понад 60 млн тонн зернових, а за останні 7 років експорт цієї продукції збільшився майже в 3 рази.

«Не хочу робити поспішних висновків, але ми очікуємо, що в цьому році результати будуть не гірші. Триває збирання ранніх зернових і зернобобових культур, станом на середину липня намолочено вже 14,72 млн тонн зерна нового врожаю при врожайності 30,9 ц / га», – зазначила Ольга Трофімцева.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я