Кубів: Україна має зосередитися на переході від експорту сировини на продукцію з доданою вартістю

0
173

30 серпня у Чернігові під головування Першого віце-прем’єр міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва відбулося виїзне засідання Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку.

Про це повідомляє Офіс з просування експорту.

Під час засідання  відбувся відкритий діалог між бізнесом та представниками влади щодо створення нових та розширення наявних експортних можливостей Чернігівського регіону та українського експорту загалом.

«Експорт – рушій економіки і забезпечує майже 50% ВВП України. За кілька років ми суттєво розширили можливості для наших експортерів: понад рік діє Угода про вільну торгівлю з Канадою, завершені переговори по Угоді [про вільну торгівлю] з Ізраїлем, посилено працюємо з Туреччиною. Активізували роботу з країнами Азії: Китаєм, Японією, Індією, а також країнами Африки та іншими напрямками. Тепер бізнесу треба пристосувати свою роботу до нових можливостей, які ми створили. Тому потрібен діалог і взаємодія між нами”, – підкреслив Степан Кубів.

Протягом першого півріччя 2018 року підприємства Чернігівщини підтримували контакти з партнерами з  122 країн світу, товарообіг з якими склав 615,3 млн дол. США. Цей показник зріс на 30,7% проти аналогічного періоду попереднього року.  При цьому експорт товарів збільшився на 40,8% (до 370,8 млн дол. США).

Найбільше Чернігівська область експортувала зернові культури (45,7% від загального обсягу експорту товарів), папір та картон (10,4%), готові харчові продукти (7,9%), деревину та вироби з деревини (7,5%) та взуття (5,1%).

Степан Кубів також додав, що діалогу та використанню можливостей сприяє робота Офісу з просування експорту, який надає послуги експортерам, проводить навчальні програми, торгові місії до країн з перспективними ринками збуту.

“Ми створили Експортну стратегію для України до 2021 року, працюємо над секторальними та крос-секторальними стратегіями у найбільш перспективних секторах економіки. Діє ціла система підтримки експортерів і наше спільне завдання – зробити українську продукцію більш конкурентною на світових ринках. Водночас маємо зосередитися на переході від переважно сировинного експорту до експорту продукції з високою доданою вартістю», – наголосив Степан Кубів.

Детальніше про систему державної підтримки та просування експорту, розробку секторальних та крос-секторальних експортних стратегій, індивідуальні послуги експортерам та пошук партнерів за кордоном розповіла керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк.

“Допомагати українським підприємцям ставати більш конкурентоздатними на міжнародних ринках, інформувати про експортні можливості та надавати їм практичні інструменти, щоб скористатися такими можливостями –  головні завдання Офісу з просування експорту. Робота з бізнесом в регіонах є одним з пріоритетів нашої діяльності. Тому закликаю регіональний бізнес до активнішої співпраці з Офісом, зареєструвавшись в особистому кабінеті експортера на нашому сайті та почати користуватися тими інструментами для розвитку експортного потенціалу, які створив Уряд та допомагає використати Офіс.“ – зазначила Мар’яна Каганяк.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я