МінАПП обмежило експорт продовольчої пшениці меморандумом з зернотрейдерами на рівні 8 млн. т.

0
47

Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 маркетинговий рік сьогодні підписали учасники зернового ринку і Міністерство аграрної політики та продовольства України.

До меморандуму закладено обмеження експорту продовольчої пшениці на рівні 8 млн тонн, що на 2,5 млн тонн менше, ніж торік, повідомляє AgroNews.

Підписаний меморандум також встановлює об’єм експорту фуражної пшениці на рівні 8 млн тонн.

Від міністерства меморандум підписав перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк. Серед учасників зернового ринку, які підписали меморандум, були «Нібулон», Українська аграрна конфедерація, Всеукраїнська асоціації пекарів, УЗА, GAFTA, ЕБА, Американська торгівельна палата і Всеукраїнський аграрний форум.

Нагадаємо, що у минулому сезоні з України було експортовано 17,8 млн тонн пшениці (з борошном), у тому числі близько 10,5 млн тонн продовольчої.

Восьмого серпня перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк повідомив що урожай пшениці в Україні в 2018 році очікується на рівні 24 млн тонн (за фактом вже зібрано 21,7 млн тонн), з них 13 млн тонн – продовольчої. Підсумковий результат буде на 2 млн тонн нижче, ніж роком раніше.

Потреби внутрішнього ринку в продовольчій пшениці в міністерстві оцінюють у 4,5 млн тонн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я