Тенденція зростання експорту українських томатів до ЄС буде посилюватися

0
178

Згідно із останніми прогнозами експертів Європейської комісії, виробництво промислових томатів у ЄС в 2018 році скоротиться на 8%”, – про це розповіла Кароліна Залуська, експерт сільськогосподарських ринків BNP Paribas.

Як повідомляє Інфо-Шувар, за словами експерта падіння виробництва в цьому регіоні відбудеться, головним чином, за рахунок значного зниження врожаю на Піренейському півострові яке складе цілих 22%, у порівнянні із минулим роком.

Через проблеми із шкідниками та захворюваннями рослин, загальний врожай томатів у Португалії в 2018 році стане найнижчим за останні 5 років”, – розповідає пані Залуська.

Слід зазначити, що загальний обсяг світового виробництва промислових томатів у 2018 році скоротиться, згідно прогнозів, на 5% до рівня 35,9 млн.т. Найбільший відсоток зниження фахівці прогнозують у Китаї — 33%.

Пані Залуська, також повідомила, що, згідно останніх прогнозів, в 2018 році, імпортперероблених томатів до ЄС відчутно збільшиться.

В 2017 році імпорт перероблених томатів до ЄС знизився на 24%, через різке скороченняпоставок з Китаю. Однак, недостачу китайської продукції частково компенсували поставки з України, які в 2017 році зросли на цілих 17%.

“Завдяки ціновій конкурентоспроможності української продукції на ринку ЄС, ми припускаємо, що тенденція до збільшення імпорту з України буде тільки посилюватися в цьому році. Згідно найновіших прогнозів, у 2018 році загальний приріст імпорту перероблених томатів на ринку ЄС складе 15%”, – додає фахівець.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я