Туреччина скоротила закупівлі українських висівок

0
102

Триваюче зниження курсу турецької ліри по відношенню до долара США суттєво збільшило вартість в національній валюті імпортованої в країну сільгосппродукції, що змушує турецькі компанії переглядати структуру і обсяги імпорту.

При цьому слід зазначити, що Туреччина є ключовим імпортером українських висівок, закупивши за підсумками 2017/18 МР більше 97% експортованого Україною обсягу даної продукції (або 569,2 тис. тонн в абсолютному вираженні), повідомляє АПК-Інформ.

Середньомісячний обсяг поставок висівок в Туреччину в сезоні, що завершився склав 47,4 тис. тонн, проте в червні обсяги поставок скоротилися до 27,8 тис. тонн. Новий сезон стартував також зі зниженням даного показника – згідно з оперативними даними, за підсумками липня до Туреччини було поставлено лише 25,9 тис. тонн українських висівок, що на 27% менше, ніж в липні 2017/18 МР (35,4 тис. тонн ).

Нагадаємо, що в останні 8 сезонів експорт українських висівок збільшувався в середньому на 14% щорічно і в 2017/18 МР досяг рекордного показника в 586,2 тис. тонн. При цьому за весь зазначений період ключовим імпортером українського продукту залишалася Туреччина.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я