Україна опинилася в трійці лідерів нелегальних експортерів чорної ікри до ЄС та США

0
126

Україна опинилася у трійці лідерів серед країн, що незаконно експортують до Європи та США чорну ікру. Поряд з нею у цьому рейтингу опинилися також Росія та Іран.

Про це йдеться в дослідженні «Глобальні ринки чорної ікри», проведене WWF спільно з Мережею моніторингу торгівлі об’єктами дикої природи TRAFFIC, пише Agroday.

 У дослідженні також зазначено, що у 81% випадків у країни ЄС, та у 95% випадках в США імпорт ікри відбувається без зазначення країни її походження.

Дослідження, презентоване у Женеві, продемонструвало, що необов’язковість маркування чорної ікри за міжнародним стандартом CITES у ключових країнах розповсюдження осетрових дуже полегшує незаконну торгівлю нею.

Як зазначила Наталія Гозак, координатор напряму «Дика природа» WWF в Україні та проекту «Життя дунайським осетровим», у відповідності до CITES, в Україні необхідно ввести обов’язкову систему маркування продукції для виробників чорної ікри. Поки ж така система маркування запроваджується добровільно.

За її словами, вона має включати обов’язкову генетичну паспортизацію плідників, процедуру перевірки продукції на ринку та централізовану систему відстеження походження продукції.

Автори дослідження вимагають, щоб правоохоронні органи європейських країн посилити контроль за ввезенням чорної ікри, а особливо з Російської федерації, України, Казахстану, Ірану та Азербайджану

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я