Україна втрачає прибутки від агроекспорту, через постачання переважно сировинної продукції

0
62

Ціни на сировинні товари продовжують падати, тому, незважаючи на величезні обсяги в тоннах експорту пшениці, ячменю, кукурудзи, ріпаку та сої, вітчизняні виробники втрачають прибуток.

Про це повідомляє Агропортал.

Аналітики компанії відзначають, що в той час, як деякі країни Близького Сходу з сировинної моделлю економіки, побудованої на видобутку та експорті нафти, вміло нарощують ВВП за рахунок диверсифікації та зменшення залежності економіки від експорту нафти, українські компанії правильних висновків для себе не роблять. Хоча ті ж зернові, бобові, шрот і ряд інших товарів є основою для виробництва комбікормів.

«Ми втрачаємо звичні для нас ринки збуту. Покупці часто скаржаться на якість українського зерна. Почастішали випадки навантаження товару з великим вмістом сторонніх предметів і пошкодженого зерна , – зазначає керівник аналітичного департаменту Marcopolo Commodities Олена Нероба.

За її словами, Україна, на жаль, зараз не food, а feed. Крім соняшникової олії (в більшості випадків – сирої), борошна низької якості, меду і равликів, вітчизняні агрокомпанії не виробляють і не експортують нічого, що є хоча б проміжним результатом переробки.

«Є шанс, що завдяки торговій війні з Китаєм, Україні вдасться роздобути цей ринок. Однак і тут не все гладко: у найдорожчому з товарів експортної лінійки – сирій соняшниковій олії – Україна витісняє Росія», – додала експерт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я