Високі запаси соняшнику та соняшникової олії до кінця наступного сезону чинитимуть тиск на експортні ціни

0
154

Потужності з переробки олійних, попит на сировину і пропозиція масла продовжують зростати. Однак зростання експорту не супроводжується зростанням валютної виручки з-за зниження цін на продукцію олійного комплексу.

За прогнозами УкрАгроКонсалт, в Україні виробництво і запаси як соняшнику, так і соняшникової олії, до кінця наступного сезону будуть значними, і це буде тиснути на ціни як внутрішні, так і експортні.

На думку Пола Макаліфф, Президента компанії World Commodity Analysis Corporation, США, оскільки переговори Китаю і США стосовно торгової політики поки не принесли однозначного результату, американські фермери залишаться з величезними запасами сої, а в структурі їх посівів у наступному сезоні буде переважати кукурудза.

Якщо в подальшому Китай все-таки відмовиться від імпорту с/г продукції США, то американські виробники будуть масово переорієнтуватися на вирощування інших культур. Наслідком цього буде нарощування запасів інших видів с/г культур і більш жорстка ринкова конкуренція через зниження цін на сою, кукурудзу, соєве масло, пшеницю і сорго.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я