Близько 50% українського експорту м’яса птиці направлено до Нідерландів, Іраку та Словаччини

0
141

Експорт м’яса та м’ясопродуктів (у перерахунку на м’ясо) у січні–серпні 2018 року склав 258 тис. тонн (+6% до аналогічного періоду 2017 року), імпорт — 180 тис. тонн (+41%).

Про це пише Агравері з посиланням на наявні дані Економічного дискусійного клубу.

При цьому відмічається, що частка м’яса птиці у структурі експорту перевищила 83%, що у натуральному виразі становило 215 тис. тонн. Близько 50% експорту м’яса птиці з початку року надійшло на ринки Нідерландів, Іраку, Словаччини.

«У м’ясному імпорті провідні позиції зберігають м’ясо птиці (майже 50% від загального обсягу) та свинина (43%). Імпортна продукція надходить на внутрішній ринок, переважно із країн ЄС (Польщі, Німеччини, Нідерландів, Угорщини, Данії). Частка імпорту у внутрішньому продовольчому споживанні м’яса — близько 13%», — зазначили в ЕДК.

Також відмічається, що сільськогосподарські підприємства наростили виробництво м’яса на 1,6%, а господарства населення його скоротили на 2,4%. Найбільше від початку року зменшилося виробництво свинини — на 4,9%, обсяги яловичини скоротилися на 3,7%, а птахівництво забезпечило приріст на 4,5%.

За балансовими розрахунками, у січні−серпні поточного року наповнюваність внутрішнього ринку м’ясом та м’ясопродуктами на 2,5% перевищила показник відповідного минулорічного періоду.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я