Думка: Українським експортерам яблука треба переорієнтуватися на більш затребувані сорти

0
145

Експорт – один із привабливих напрямків реалізації яблука в Україні. Але цей напрямок ще не вдосконалений в українських аграріїв.

Таку думку висловив директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода, пише Агравері.

Він повідомив, що минулого року з Херсонської області було експортовано 1,8 тис. тонн яблук на $560 тис. Але 90% цього об’єму імпортувала тільки Білорусь.

«Проблема експорту нашого яблука до більшості країн полягає в тому, що багато сортів, які традиційно вирощують українські садоводи, просто “не розуміють” у європейських країнах. Тому дана ситуація має спонукати наших агровиробників ретельно вивчити попит закордонного споживача і переорієнтуватись на більш затребувані сорти», – вважає Паливода.

Окрім того, за його думкою, сільгоспвиробникам України варто працювати над покращенням агротехнології для отримання високоякісного товарного яблука, приділяючи увагу сортуванню та упаковці.

«Також агровиробникам варто переглянути сортовий склад своїх садів і, можливо, внести корективи. Нагадаю, що цього року працює запроваджена Урядом  программа 80% компенсації вартості садивного матеріалу на закладення молодих садів та виноградників», – резюмує глава департаменту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я