Говорити про високі перспективи експорту української цибулі поки що рано – аналітики

0
297

Експорт ріпчастої цибулі з України за перші два місяці сезону 2018/19 років перевищив минулорічний показник майже в 17 разів і склав 5,7 тис. тонн. Це також було найбільшим показником експорту цибулі за останні сезони для цього періоду року, адже масове збирання пізніх сортів цибулі нового врожаю починається зазвичай в тільки в кінці серпня.

Про це повідомляє EastFruit.

Проте, говорити про високі перспективи експорту цибулі з України в новому сезоні поки що передчасно. Справа в тому, що ціни на цибулю в перший тиждень вересня почали динамічно рости на тлі повідомлень про порівняно невисоку врожайність цибулі в південних регіонах України. Овочівники воліють закладати цибулю високої якості на зберігання, утримуючись від її реалізації, так як впевнені, що зможуть взимку і навесні отримати за неї вищу ціну.

В результаті, рівень оптових цін на цибулю в Херсонській області – головному регіоні-виробнику цибулі України, вже перевищив минулорічний рівень на 5% і досяг $ 0,15 за кг, хоча ще два тижні тому не перевищував $ 0,12-0,13за кг. Аналогічна ситуація і на ринку Російської Федерації, де фермери намагаються закласти максимальні обсяги якісної цибулі на тривале зберігання в очікуванні дефіциту якісної продукції в зимовий і весняний періоди.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я