Тиск негативу на світовому ринку не дав зрости Українському молочному індексу в серпні

0
142

Сім з восьми місяців Український молочний індекс (УМІ) падає.  Зростання, яке можна було спостерігати минулого місяця, було дуже незначним і повністю перекрилося падінням у серпні, повідомив економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

“Тиск негативу на світовому ринку не дав нашому УМІ зрости, що ми, в принципі, й прогнозували. Якщо врахувати, що світові ціни на молокопродукти продовжували падати в серпні, оціночне середнє падіння складало близько 5%, то зниження УМІ могло б бути й більшим. Але основною причиною зниження УМІ були не низькі ціни на молоко, а зростання вартості кормового раціону внаслідок суттєвого подорожчання кукурудзи та фуражної пшениці”,- зазначив фахівець ФАО.

В результаті, за словами Андрія Ярмака, в серпні 2018 року УМІ був вже на 19,6% нижчим, ніж у відповідному місяці 2017 року. Отже, ця різниця з попереднім роком продовжувала погіршуватися.

До речі, нижчим у серпні УМІ був лише двічі – в кризових для молочної галузі 2015 та 2016 роках. В інші роки в серпні значення УМІ було значно вищим. Отже, це був третій найгірший серпень для професійних молочників з точки зору прибутковості виробництва молока історично.

Аналогічно було з прибутковістю молока за період січень-серпень. Гіршими були лише 2015 та 2016 роки. За ці вісім місяців 2018 року професійні виробники молока отримали в середньому на 13,1% менше прибутку, ніж за аналогічний період 2017 року, і на 7% менше, ніж в середньому за такий самий період 2012-2017 років.

“Чого очікувати у вересні? Як правило, у вересні ми бачимо зростання УМІ. Ціни на високі ґатунки молока вже пішли вгору в Україні. Отже, цілком імовірно, ми побачимо позитив. Додає певного незначного позитиву зростання світових цін на сухе молоко, та він повністю нівелюється значним падінням цін на масло, яке було основною причиною зростання наших цін в 2017 році”,- зазначив фахівець ФАО.

Нагадаємо, що УМІ – це український молочний індекс, що показує умовну прибутковість виробництва молока професійними господарствами.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я