Україна зберігає статус найбільшого експортера кукурудзи до ЄС

0
129

Експорт української кукурудзи до Євросоюзу виріс до 1,19 млн т з початку поточного маркетингового року, що на 2,8% більше, ніж роком раніше. Про це повідомляє S & P Global Platts з посиланням на EU Crops Market Observatory.

В результаті, Україна зберегла за собою статус експортера №1 серед постачальників кукурудзи в Євросоюз. Зростання постачань обумовлене сухим влітку, яке істотно зменшило урожай кукурудзи в Європі, відзначають експерти.

Крім того, ввізні мита в розмірі 25% на американську кукурудзу, які ввів Євросоюз, можуть ще більше посприяти зростанню поставок зерна з України. Незважаючи на те, що ціна на американську кукурудзу в портах Мексиканської Затоки впали до рівня $ 159 (FOB, поставка в жовтні), імпортний тариф робить таке зерно неконкурентоспроможним.

Імпорт кукурудзи з Бразилії до Європи теж впав після того, як порти віддали перевагу сої в напрямку Китаю. У поточному сезоні Бразилія поставила в Європу на 34,2% менше кукурудзи, ніж роком раніше.

Проте, Україні доведеться пережити важкі жовтень, листопад і грудень, коли ринок побачить реальний рекордний урожай кукурудзи і трейдерам доведеться скидати ціни на українське зерно. Деякі великі трейдери стали фрахтовать великі балкери на період ближче до кінця року, сподіваючись наповнити їх більш дешевої кукурудзою, ніж зараз на ринку, відзначають фахівці.

Але поки що, все джерела на ринку очікують падіння цін на кукурудзу з України під пресом нового врожаю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я