В новому сезоні Україна може експортувати близько 1,8 млн т сої та 2,3 млн т ріпаку

0
217

Для України в новому сезоні можливі два сценарії розвитку подій: або збільшити посівні площі під олійними, або почати імпортувати олійну сировину.

Про це заявила Юлія Гаркавенко, експерт олійного ринку «УкрАгроКонсалт», в своїй презентації «Переворот в олійному секторі України: від експортера до імпортера» в рамках VI Міжнародної конференції «Black Sea Oil Trade-2018» в Києві.

За посівними площами в сезоні 2018/2019, як і раніше, буде лідирувати соняшник, який вже обігнав навіть пшеницю. Також можна сказати і про збільшення площ під ріпаком.

Як ріпак, так і соя, більше затребувані експортерами, ніж переробниками. Хоча вже в цьому сезоні ситуація може кардинально зміниться.

«По соняшнику ситуація протилежна: якщо розглядати зростання врожаю і зростання потужностей переробки, то останні вже істотно випереджають і в новому сезоні можуть скласти 22 млн т / рік, при цьому виробництво насіння буде на рівні 14-15 млн т, – пояснила Юлія Гаркавенко. – Якщо говорити про світовий ринок соняшникової олії, то Україна займає перші позиції по експорту саме сирої олії, в той час як Туреччина лідирує з експорту рафінованої соняшникової олії».

Оцінюючи майбутній сезон 2018/2019, Юлія Гаркавенко зазначила, що буде зростати попит на переробку сої і ріпаку. З 4,3 млн т прогнозованого врожаю сої на переробку може піти 2 млн т, а на експорт – 1,8 млн т. Ріпаком переробники поки цікавляться менше: з 2,8 млн т прогнозованого врожаю, 2,3 млн т піде на експорт , і тільки 0, 35 млн т – на переробку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я