Андрій Ярмак: Якщо порівняти Україну з Нідерландами, то ми приблизно в 120 разів гірше використовуємо нашу землю

0
543

У українського аграрного бізнесу є величезні можливості для зростання експортного потенціалу, однак для цього потрібні інвестиції в модифікування власної продукції та маркетинг. Про це зазначив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час Міжнародної конференції «Мільйон з гектару» в Кропивницькому.

На сьогодні росіяни експортують більше агропродукції, ніж українці

Говорячи про український аграрний експорт, Андрій Ярмак зазначив, що за підсумками минулого року Україна експортувала аграрної продукції на $17 млрд. В той же час, наприклад, Росія експортувала її на $20 млрд.

«Про що це говорить? На сьогодні росіяни експортують більше агропродукції, ніж ми. Враховуючи те, скільки Росія потенційно може продавати, то ця цифра буде тільки зростати. Це говорить також про те, що в нас відносно невелика ефективність використання наших прекрасних земельних ресурсів. Якщо порівняти нас з Нідерландами, то ми приблизно в 120 разів гірше використовуємо нашу землю”,- зазначив фахівець.

«Тільки минулого року ми увійшли до клубу ТОП-25 найбільших експортерів агропродукції»

“Крім того, ми ще, передусім, й менш ефективно торгуємо. Неймовірно, але тільки минулого року ми увійшли до клубу ТОП-25 найбільших експортерів агропродукції. Ми дуже часто чуємо про те, що Україна увійшла до трійки чи п’ятірки найбільших експортерів тієї чи іншої агропродукції.  Але реально, якщо взяти виручку від реалізації продукції, то ми тільки торік потрапили до 25 найбільших експортерів. Якщо ми навіть подвоїмо виручку від експорту, то ми не увійдемо навіть й до десятки. Тобто потенціал і перспективи зростання в нас колосальні»,- зазначив Андрій Ярмак.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я