Анна Бурка: Український мед втрачає свої позиції на ключових експортних ринках

0
546

Початок активного медового сезону, який традиційно припадає на серпень-вересень, демонструє істотне зниження експортних поставок українського меду на зовнішні ринкі.

Про це повідомила консультант продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Анна Бурка на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

“Так, за підсумками вересня обсяг експорту меду з України знизився на 39% в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року і на 20% менше, ніж у вересні 2016 р, склавши 5,7 тис. тонн. Схожа ситуація відзначалася і в попередньому місяці”,- повідомила Анна Бурка.

За інформацією фахівця ФАО, за підсумками 9 місяців 2018 року експорт скоротився на 40% в порівнянні з відповідним періодом минулого року і на 9% поступається аналогічному показнику 2016 р, склавши 27,8 тис. тонн або 57,4 млн.$.

Основними покупцями української продукції за 9 місяців стали Німеччина – 16,8 млн. $ (29%), Польща – 9,9 млн.$ (29%), США 6,9 млн. $ (12% ).

“Зазначу, що в попередні два роки експорт був істотно вище поточних показників.

Очевидно, що втрачаємо ми не тільки в натуральном і грошовому вираженні, але й свої позиції на ключових ринках збуту української продукції, і відповідно «похвалитися» черговим експортним рекордом в 2018 році Україні не удастся.

Додаткова квота на безмитну поставку меду в країни ЄС, яка була відкрита з 1 жовтня в обсязі 2,5 тис. тонн була вибрана в першу декаду місяця”, – наголосила Анна Бурка.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я