Компанія «Українська ягода» позбавляється жимолості

0
138

Жимолость не має ніяких перспектив на плодоовочевих ринках ані України, ані при експорті за кордон. Таку думку висловив керівник компанії «Українська ягода» Тарас Баштанник в інтерв’ю EastFruit.

«Це ягода, яка не має ніяких перспектив на ринку. Ті, хто говорять інакше, як правило, просто зацікавлені продати вам саджанці. Зараз спробувавши попрацювати з цією ягодою, я розумію, що ні через п’ять, ні через десять років прибутку вона не принесе»,- зазначив учасник ринку.

Аргументуючи власну думку, Тарас Баштанник зауважив, що в господарстві його компанії жимолость займає 5 га, і її «нікуди дівати не тільки в Україні, але і в світі».

«Є компанії, які вирощують або імпортують саджанці в Україну і продають їх. Піар працює, люди ведуться, купують. Проблема в тому, що нашим фермерам легко навіяти щось. Спочатку був тренд по чорній смородині, люди масово купували, потім ціна просіла, і до цієї культури не повернуться, як мінімум, наступні 5 років, сенсу немає, потім всі різко «полюбили» малину, висаджували, а тепер корчують – адже в цьому році брали по 8 грн / кг (0,25 євро) від населення, ягода не варта зусиль. Ось, спробували таким же чином просунути жимолость на ринку – не вийшло, покупець не оцінив ягоду, вона досить незвичайна за смаком»,- зазначив керівник компанії «Українська ягода».

При цьому, серед проблем, що гальмують розвиток цього напрямку плодоовочевого бізнесу Тарас Баштанник також назвав й відсутність сформованої культури споживання жимолості.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я