Основною перевагою українських ягід на ринку ЄС є ціна

0
185

Головними проблемами вітчизняних експортерів з міжнародними поставками свіжої ягоди є нестача потужностей з охолодження, післяурожайної обробки та логістики, без яких експорт даної продукції на далекі відстані майже неможливий.

Про це повідомила Ірина Кухтіна, президент Ukrainian Berries Association, інформує Агравері.

«Для замороженої ж ягоди проблемою є те, що далеко не всі підприємства мають достатній рівень харчової безпеки. Навіть ті, хто має сертифікат, далеко не завжди відповідають нормам НАССР», — говорить Кухтіна.

За її словами, основною перевагою українських ягід на ринку ЄС є ціна.

«Ми маємо порівняно низьку собівартість виробництва у валютному еквіваленті. Тому якісна продукція за трішки нижчою ціною — наша головна конкурентна перевага сьогодні», — наголошує експерт.

Та зауважує, що крім знань про тренди ринку та споживчі переваги європейського покупця вітчизняному експортеру потрібно звертати увагу на:

  • контроль виробничих процесів від сировини до готового продукту;
  • налаштованість на довготривалі відносини та постійне покращення якості;
  • дотримання бізнес етики та виконання контрактних умов не залежно від короткострокової ринкової ситуації;
  • постійне покращення маркетингових, керівних та технологічних знань і навичок свого персоналу;
  • готовність до дуже жорсткої конкуренції.

«На європейському ринку свіжих ягід є суттєвий попит на лохину, але масовими все ж залишаються полуниця та малина. Їх ми здебільшого експортуємо в замороженому вигляді для подальшої переробки. Хоча попит на свіжу малину в ЄС зростає. Окремим стрімко зростаючим сегментом є органічні ягоди», — підсумувала Ірина Кухтіна.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я