Підтвердження фактами унікальності власного продукту – потужний маркетинговий хід

0
242

Найбільша проблема українського агроекспорту – це маркетинг. Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час Міжнародної конференції «Мільйон з гектару» в Кропивницькому.

«Поки продукція не продана, ви її вирощуєте, то ви звісно несете витрати. І поки ви не перетворили цю продукцію в гроші – це ваші проблеми і це, можливо, ваші збитки. Адже, як правило, ми витрачаємо 90% своїх зусиль на виробництво», – зазначив економіст ФАО.

«Нещодавно в Києво-Могилянській бізнес-школі  у Києві в нас була сесія, присвячена експорту до Азії. Ми говорили, переважно, про плодоовочеву продукцію. І зрозуміло, що якщо ти можеш ефективно продати яблуко до Азії, то можна заробляти 18-20 грн/кг яблука. На західній Україні ціна на яблуко сорту «Гала» 2,5 грн/кг. Тобто, якщо зробити ефективний маркетинг, то можна отримати ціну в рази вищу при експорті продукції.

Ви ніколи не зекономите 18 грн на кілограмі, якщо ви будете ефективніше вирощувати яблуко. Але ви зможете заробити на цьому, ефективніше попрацювавши з реалізацією»,- сказав фахівець ФАО.

Андрій Ярмак також зазначив, що протягом цього року спеціалісти ФАО та ЄБРР реалізували три досить ефективні експортні місії до Південно-Східної Азії.

«У першій місії у нас було близько 8 подій, де ми збирали імпортерів, представників супермаркетів, покупців з різних країн, яким ми розповідали про український агробізнес, плодоовочеву продукцію тощо. На кожному з цих зібрань я розповідав також й про те, що Україна – це унікальна країна, тому що в нас більше сонця, більший світовий день ніж в будь-якій іншій країні Європи і, як наслідок, ми маємо добрі умови для вирощування якісної плодоовочевої продукції. І нам зараз пишуть люди з якими ми навіть не зустрічалися тоді, повторюючи інформацію про більшу кількість сонця, вже як відомий факт. Тому дуже важливо підтверджувати фактами власну унікальність. І якщо ми можемо підтвердити фактами якусь думку, то це дуже потужний маркетинговий хід»,- зазначив фахівець.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я