Україна та Франція визначили пріоритети кооперації в сфері АПК – Трофімцева

0
137

На сьогодні Франція входить у ТОП-6 країн ЄС за вартістю зовнішньоторговельного обігу товарами  АПК з Україною. Диверсифікація двосторонньої торгівлі та розвиток співпраці за визначеними пріоритетними проектами були обговорені під час четвертого засідання українсько-французької робочої групи з питань сільського господарства 23 жовтня в м. Париж.

Про це повідомили в прес-службі Мінагрополітики.

Українську сторону Робочої групи очолила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева. Французьку – Генеральний директор генерального управління економічної та екологічної ефективності підприємств (DGPE) Валері Метріш-Еке.

«Сьогодні Франція займає шосте місце серед країн ЄС з найбільшою часткою зовнішньоторговельного обігу агропродовольчої продукції з Україною. Окрім можливостей для збільшення цих показників, диверсифікації структури торгівлі, наші країни мають багато перспективних напрямів для  співпраці в АПК. Йдеться про виробництво та сертифікацію насіння відповідно до міжнародних норм та стандартів, розвиток галузі тваринництва, дослідження секторів ринку, зокрема, в рамках встановленого співробітництва з агенцією ФрансАгріМер та інше», – зазначила Ольга Трофімцева.

Вона додала, що всі ці напрями для подальшої співпраці в АПК країн були включені до спільної заяви, що була підписана сторонами за результатами  четвертої українсько-французької робочої групи.

Окрім цього, для подальшого партнерства в галузі між країнами були визначені наступні пріоритетні напрями: розвиток інновацій та технологій в аграрному секторі через проекти, що реалізуються приватним сектором та операторів інноваційної діяльності, структуризація галузі виноградарства та виноробства на основі французького досвіду, розвиток виробництва продукції із захищеними географічними зазначеннями, зокрема, через спільну роботу в програмі технічної допомоги Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я