Україна входить до ТОП-5 світових експортерів соків

0
202

Українські виробники знизили виробництво фруктових та овочевих соків. За 2016 рік обсяги виробництва впали на 15% – до 97,9 тис. т. Однак сокові суміші продовжують набирати обертів – в 2016 році виробництво зросло на 1,4%.

Про це пише AgroPortal.

Як зазначається, українці частіше купують соки від вітчизняного виробника, оскільки 95% продукції, яка представлена ​​в роздробі – українська. Решта 5% – це імпортна продукція, в тому числі і концентрати.

Зріз українського ринку соків демонструє, що крім соків українські виробники випускають нектари, соки з м’якоттю, овочеві коктейлі і морси. З 2014 року зміцнилося виробництво сокових напоїв в зв’язку з більш низькою вартістю виробництва.

За даними дослідження компанії Trade Hub Platform, Україна входить в ТОП-5 найбільших експортерів соків в світі. За кордон постачається близько 20% виготовленої в Україні продукції. Ринок соків в 2017 році демонструє, що за перше півріччя експортовано понад 27 т соків.

Основна частка експорту припадала на Польщу – 45%. Вона виросла майже в 3 рази, адже в 2015 році цей показник досягав лише 18% від загального обсягу експорту в натуральному вираженні. Знизився експорт в Білорусь – частка всього 17%, хоча в 2015 році становила 26%. Налагодився експорт до Словаччини, приріст склав 6%. Але на 2% знизилися обсяги експорту в США. Закриває ТОП-5 лідерів країн-імпортерів українських соків Грузія, на неї припало 4% від всієї частки експорту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я