В поточному сезоні Україна може поновити експорт кукурудзи до В’єтнаму

0
75

На тлі світових торгових війн і глобальних інфляційних процесів в поточному сезоні типовим явищем стало формування претензій з боку країн-імпортерів до якості зерна, що поставляється ключовими експортерами. Прогнозоване зниження закупівель зерна такими країнами в основних постачальників обумовлює необхідність оцінки рівня перспективності цих ринків для поставок української продукції. Одним з таких імпортерів є В’єтнам, де розглядається можливість обмеження закупівель російської та канадської пшениці через проблеми з бур’янистою домішкою.

«У сегменті пшениці В’єтнам не відноситься до основних покупців української зернової і протягом трьох сезонів не здійснював закупівель. При цьому загальний імпорт пшениці до В’єтнаму в 2018/19 МР оцінюється експертами USDA в 4,8 млн. тонн (+ 2% до 2017/18 МР). У трійку лідерів з поставок пшениці до В’єтнаму входять Австралія, Канада і Росія. З огляду на зниження другий сезон поспіль виробництва і експорту зернових у Австралії, а також претензії до якості канадської і російської зернової, необхідний пошук альтернативних постачальників, серед яких основними вважаються США і Казахстан. Не виключена, але малоймовірна можливість поставок української пшениці», – вважає аналітик зернового ринку ІА«АПК-Інформ»Андрій Купченко.

Він зазначив, що відносно великі обсяги експорту характерні для поставок української кукурудзи до В’єтнаму, але поставки відрізняються ситуативністю. За підсумками 2016/17 МР обсяг експорту досяг 123 тис. тонн, але поставки здійснювалися лише в грудні і в березні. У 2017/18 МР експорт української кукурудзи до В’єтнаму не здійснювався. У 2018/19 МР загальний імпорт кукурудзи в цю країну прогнозується на рівні 9,5 млн. тонн (+ 9%). Ключовими постачальниками є Аргентина, Бразилія і Росія. З урахуванням скорочення виробництва кукурудзи в РФ і очікуваному прирості в Україні поставки української зернової до В’єтнаму можуть поновитися.

Також аналітик уточнив, що найбільш стабільним в зерновому сегменті є експорт українського проса до В’єтнаму. «В середньому кожні два місяці В’єтнам закуповує невеликі партії даної зернової. За підсумками 2017/18 МР обсяг поставок досяг 336 тонн (-46% до показника 2016/17 МР). При цьому тільки в вересні 2018/19 МР обсяг поставок досяг 190 тонн. Але з урахуванням скорочення виробництва проса в Україні другий рік поспіль обсяги поставок за підсумками сезону можуть істотно не збільшитися», – підсумував А.Купченко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я