Виробники української органіки обирають азійські експортні ринки замість європейських – думка

0
135

Для вітчизняних виробників розсипних органічних продуктів не сильно цікавий ринок Європи в зв’язку з тим, що складним моментом є питання формування ціни, а також за рахунок того, що в Європі є свої великі виробники органічних продуктів, з якими важко конкурувати.

Про це повідомив Микола Сафонов, директор ТОВ «Фірма Діамант ЛТД», яка виробляє і продає органічну продукцію під Торговою Маркою «Козуб Продукт Органік», пише AgroPortal.

«У плані виходу на нові ринки нам більше підходять скоріше країни Азії, і Сходу з якими зараз ведуться переговори. У зв’язку з тим, що контроль на ринках ЄС підвищений до продуктів з України, вартість додаткового аналізу на одну позицію становить близько 15 тис. грн і виробникам на таких умовах не вигідно відправляти пробні партії. А для того, щоб торгувати з Китаєм та Ізраїлем додаткових аналізів не потрібно», – розповідає Микола Сафонов.

За його словами, ТОВ «Фірма Діамант ЛТД» щорічно закуповує у порядка 5 постачальників органічної сировини близько 120 тонн вівса і до 20 тонн органічних круп (пшеничної, ячної, пшоно та ін.). Камерний склад постачальників сировини дозволяє працювати на довірчій основі.

“Постійно спілкуючись з постачальниками, дізнаємося про якість нового врожаю і всі компанії, з якими ми працюємо, чесно визнають, якщо з сировиною можуть бути проблеми. Щодо підтвердження органічної сировини – завжди отримуємо допомогу в органах сертифікації, наприклад «Органік Стандарт», – коментує Микола Сафонов.

Торгова Марка «Козуб Продукт Органік» представлена ​​у всіх великих національних торгових мережах – Novus, Сільпо, Ашан, Таврія-В та інші, а також регіональних мережах і невеликих магазинах в які продукцію поставляють партнери дилерської мережі в кожній області України.

«Ми для себе вибрали шлях – органічні пластівці в коробці, які продаються скрізь. Частка продажів супермаркетів по цій продукції у нас становить близько 50%, а все інше – роздріб. Продажі в роздробі часто залежать більшою мірою від того, чи знає продавець про що йде мова, а не від того де знаходиться цей магазин і якого він розміру», – зазначає Микола Сафонов.

За його словами, органічна продукція сьогодні становить 5% від загальної частки виробленої компанією продукції, але планується підвищення обсягів виробництва.

«Ми постійно ростемо, і 2018 рік к 2017-му продемонстрував зростання на рівні 10% в натуральних одиницях. Також в цьому році в органіці ми виросли в роздробі, але вагових продажів (мішками) стало трохи менше», – уточнює Микола Сафонов.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я