Висновок і виконання контрактів FOSFA. Одне слово в контракті може дозволити виграти справу вартістю в $ мільйони

0
109

Іноді міжнародну спірну справу на мільйони доларів може бути виграно тільки завдяки одному слову в контракті.
Як знизити ризик при міжнародній поставці? Як правильно оформляти угоди з міжнародними партнерами при експорті товарів, зокрема при укладенні та виконанні контрактів FOSFA?
Про це розповів Іван Касинюк, юрист, партнер AVELLUM на II Масложировий конференції, організованої компанією ПроАгро, яка відбулася 18 жовтня 2018 року.
FOSFA (Федерація асоціацій торгівлі олійними культурами, насінням та жирами) – торгова асоціація, яка займається створенням контрактів для поставки олійних культур і олії.
FOSFA на ряду з компанією GAFTA (Міжнародна асоціація торгівлі зерном і кормами) є найактуальнішими в агросекторі України. Обидві асоціації базуються в Англії.
«95% олійної сільгосппродукції з України поставляється за контрактами, які підкоряються англійському праву. Виробник, який хоче поставити товар на експорт зіткнеться з необхідністю експертизи в питанні контракту, і на жаль українські юристи тут безпорадні»- зазначає фахівець.
Питання якості олії зараз дуже актуальне, тому виникає питання: як знизити ризик поставки? Існує безліч комерційних ризиків, які необхідно враховувати при укладанні контракту.
Контракт включає в себе такі пункти:
1. Condition (істотні умови) – порушення цього пункту дає право іншій стороні розірвати контракт і вимагати відшкодування збитків
2. Warranties (несуттєві) – несуттєві порушення, що дозволяють стягнути збитки, при цьому контракт повинен виконуватися.
3. Innominate terms (невизначені) – може трактуватися як істотні або несуттєві, в залежності від обставин.
Що необхідно враховувати для визначення якості товару:
– Опис (description) – товар як таковий (назва товару, деякі основні якісні характеристики). Condition (істотна умова).
– Специфікація (quality) – фізичні, хімічні характеристики товару (протеїн, вологість, домішка, колір, запах і ін.). Innominate terms (невизначений умова).
– Стан і зовнішні чинники (condition of the goods) – товар підмочений, підгорів, забруднений і т.д. “In good condition” – невизначене умова.
– Implied terms (застосовувані вимоги англійського права).
– Satisfactory quality (задовільна якість виходячи з призначення, ціни, опису і т.ін.).
– Fitness for purposes (відповідність меті).
– Quality final at time and place of loading (якість остаточна в порту навантаження).
Умов, описаних в контракті може бути десятки на які можна спиратися при виникненні будь-яких проблем.
Іван Касинюк зазначив, що єдиним наглядовим органом за якістю товару є контракт, тому немає нічого не важливого під час його укладення. Адже бувають такі умови, які фундаментальним чином можуть вплинути на подальший розвиток подій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я