Андрій Ярмак: Українським експортерам плодоовочевої продукції варто виходити на ринок ОАЕ

0
185

Українським експортерам плодоовочевої продукції варто звернути увагу на ринок Об’єднаних Арабських Еміратів, де мешкає 11 млн. заможних споживачів, попри високу конкуренцію на ньому.

Про це повідомив економіст інвестиційного центру Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Як повідомив фахівець ФАО, зараз громадяни країни складають лише 10% від загального населення, яке зростає швидко за рахунок іноземців.

“Зараз тут близько 11 млн багатих споживачів! Переважна більшість – це індуси, які виконують найпростішу роботу, але серед них вже теж багато заможних бізнесменів, що заробили гроші в цій країні.

Росіян та казахів теж чимало, особливо взимку. Вони також активно інвестують в нерухомість, а потім її здають.

В магазинах все є. Буквально все (крім українських товарів)! І конкуренція шалена!”,- написав Андрій Ярмак.

Економіст ФАО також навів деякі цифри. Так, в торгових мережах ОАЕ продаються новозеландські, австралійські, американські та європейські яблука. Продукція з Європи коштує від $2,6 до 3,0 за кг (80 грн/кг). Проте ексклюзивні сорти продають і по $10/кг. По $5-7/кг реалізується продукція з США, Нової Зеландії та Автралії.

“Зверніть увагу на дрібне яблуко – воно займає майже половину всіх полиць! Схоже, що продається дуже добре. Сорти, переважно, червоні”,- зазначив Андрій Ярмак.

Фахівець ФАО також звернув увагу й на великий вибір ягід.

Так, лохина з Чілі та Мексики продається приблизно по $35/ кг (980 грн/кг), а найдешевша порічка – $45/кг.

“Суниця садова органічна з США по 22 долари за кг (620 грн/кг). По 11 доларів за кг звичайна.

Ожина з Мексики по 36 доларів за кг. Мікси теж досить популярні.Черешня з ПАР по 28-30 доларів за кг.

Столовий виноград з США рулить! Розмір, смак, упаковка – поза конкуренцією! Ягоди величезного калібру! Ну й ціна доступна – близько 11 доларів за кг.

Італійський виноград вдвічі дешевший. Сподобалося, що його можна пробувати – це дуже зручно”,- поділився враженнями Андрій Ярмак.

При цьому фахівець звернув увагу на наявність на ринку недорогої зелені – кріп, петрушка, коріандр та м’ята – переважно кенійського походження – продаються по $10/кг.

“Морква з Австралії! Я навіть не даю ціну!! Ми що, не можемо таке зробити в Україні?!

Скільки реально отримати постачальнику від такої ціни? Якщо напряму в мережу постачати, а значить мати власну упаковку та склади на місця, то навіть до 45%! Якщо через дистрибутора – діліть ціну на мінус вартість упаковки.

Розширюємо горизонти нашого експорту, друзі!”,- закликав вітчизняних агроекспортерів Андрій Ярмак.

UkraineFood.org

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я