До 2022 р. Україна наростить щорічний експорт зернових і олійних до 70 млн тонн – УЗА

0
628

Україна до 2022 року збільшить виробництво зернових і олійних до 100 млн тонн, експорт складе до 70 млн тонн. Такий прогноз надав президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов в інтерв’ю інформагенції Інтерфакс-Україна.

“У цьому році у нас урожай вже більше 90 млн тонн, в тому числі, рекордний урожай зернових завдяки кукурудзі. До цього в хороші роки збирали по 6 тонн кукурудзи з га, а в цьому році – вже 7,8 тонн / га, тобто ми наближаємося до нормальних показників: наприклад, в США середній урожай кукурудзи – 11 тонн / га”,- зауважив представник профільної асоціації.

При цьому Микола Горбачов зазначив, що до 2022 р. портових потужностей України буде достатньо, щоб вивантажити такий обсяг.

“Загальна ємність всіх наших елеваторів – близько 40 млн тонн. Ми практично все перевозимо в порт (через порт йде 95% експорту). У нас загальна ємність по сховищам – близько 4 млн тонн портових терміналів. Ми можемо перевалювати 60 млн тонн (частина грузиться за прямим варіантом – підняли вагон, висипали і поставили назад). В день ми можемо з внутрішніх елеваторів вантажити більше 700 тис. тонн, але залізниця може перевозити лише 117 тис. тонн.

Ще одна проблема – ж/д станції в портах: вони можуть прийняти 200 тис. тонн. Зараз це набагато більше, ніж залізниця в змозі перевезти, але без розширення роботи припортових станцій робота зернових терміналів в майбутньому буде заблокована. Можуть бути ще проблеми з портовими терміналами, але оскільки вони продовжують будуватися, ці проблеми підуть в минуле”,- зазначив президент УЗА.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я