Експортний ринок Польщі став альтернативою українській плодоовочевій продукції після втрати російського

0
205

Після введення ембарго на поставки українських фруктів в Росію, Україна щорічно розширює географію експорту плодоовочевої продукції. Однак головним ринком збуту, експорт на який з України, до того ж, зростає найбільш динамічно, залишається Польща.

Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

За перші десять місяців 2018 року Україна заробила $ 32,4 млн на експорті товарів фруктової групи до Польщі, що складає майже 21% від загального експорту, виручка від якого по цій групі товарів досягла $ 157 млн. У порівнянні з тим же періодом минулого року виручка від експорту в Польщу зросла на 9,2%. А за останні п’ять років виручка від експорту фруктів і продуктів їх переробки з України в Польщу зросла рівно в три рази.

Головною статтею експорту фруктів з України до Польщі залишаються заморожені ягоди, на які припадає 76% всієї експортної виручки. Далі йдуть кавуни, що забезпечують 10% експортної виручки і свіжі ягоди дають ще 10%. Таким чином на ягоди свіжі та заморожені доводиться майже 86% усієї виручки від експорту в Польщу по цій товарній групі. Також значні обсяги експорту відзначаються по дині, волоському горіху і сухофруктам.

Крім Польщі, найбільшими імпортерами українських фруктів, ягід і горіхів є також Франція, Білорусь, Туреччина, Голландія, Німеччина і Італія.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я