Контрафактне насіння негативно впливає на імідж України на світових експортних ринках – думка

0
168

Наявність на ринку України контрафактного насіння соняшнику і усвідомлене використання подібного посівного матеріалу негативно впливають на імідж України на світовому ринку. Про це в ході свого виступу на міжнародній конференції “Олійно-жирова промисловість-2018” в Києві заявила виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко.

Про це повідомляє АПК-Інформ.

«Виробництво соняшнику є однією з провідних галузей у сільському господарстві України. Крім того, продукти переробки даної олійної є провідними позиціями українського аграрного експорту. Тому, підходячи до вибору посівного матеріалу, аграрій повинен усвідомлювати, що від того, яке насіння буде висіяне, багато в чому залежить, який продукт переробки ми отримаємо на виході і чи буде така продукція в результаті користуватися попитом на зовнішньому ринку», – зазначила експерт.

За словами С.Грігоренко, в даний час основними складовими експорту в сегменті даної олійної для України є традиційна соняшникова олія, високоолеінова олія (споживачем якого виступають країни ЄС), а також насіння кондитерського соняшнику.

«Тобто ми бачимо, що підвищуються не тільки кількісні, але і якісні вимоги до продукції, що експортується. У зв’язку з цим боротися за чистоту українського насіннєвого ринку повинні не тільки компанії-виробники, а й ті, хто в подальшому планує вирощений урожай експортувати і гарантувати його якість», – резюмувала експерт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я