Олександр Пахно: Без наявності сучасного обладнання та технологій зберігання яблука експорт неможливий

0
128

На сьогоднішній день Україні дуже важливо підтвердити імідж країни як надійного торгового партнера на міжнародному ринку. Про створення європейського саду і організацію експорту яблук, плани з розвитку компанії і про те, що необхідно зробити українським виробникам для закріплення на експортних ринках, в інтерв’ю проекту EastFruit розповів генеральний менеджер компанії “Сади Дніпра” і керівник проекту UApple Олександр Пахно.

Компанія UApple була заснована в 2016 році. Сьогодні компанія UApple – одна з швидко прогресуючих і динамічних компаній-виробників яблук в Україні. Реалізує свою продукцію в локальні мережі супермаркетів, а також експортує її в країни Європейського Союзу, Азії та Близького Сходу.

Компанія має власний експериментальний сад площею 3 гектара, де вивчаються можливості і розробляються оптимальні технології органічного вирощування фруктів без застосування хімічних речовин. Загальна площа саду на сьогоднішній день становить 100 га.
Сад знаходиться в Дніпропетровській області, м Підгородне. Вирощуванню яблук преміум-класу сприяють сприятливі кліматичні умови регіону, які також дозволяють зменшити потребу в обробках для боротьби зі шкідниками і хворобами протягом усього вегетаційного періоду, а коливання денних і нічних температур сприяють інтенсивному забарвленню червоних сортів яблук. Досягти гарного врожаю також допомагає багатий поживними речовинами грунт, сучасні методи вирощування і майстерність агрономів.

-Олександре, свого часу Ваші сади з’явилися на місці пустиря. Як Вам вдалося створити повноцінне виробництво яблук з нуля? Які технології при цьому були використані і, можливо, чий досвід Ви взяли за основу свого розвитку?

– Ми використовували голландські технології і працюємо з консультантами саме з цієї країни. Системний підхід, злагоджена робота команди і перфекціонізм допомогли нам створити сад, який по праву вважається одним з кращих в Європі.
– Нещодавно Ви опублікували інформацію про будівництво сучасного холодильного комплексу для зберігання 19,2 тис. тонн продукції. Як просувається будівництво і що це в практичному результаті дає Вашої компанії?

– В цілому будівництво разраховане на кілька черг. Перша черга – це холодильник з регульованим газовим середовищем об’ємом зберігання 2,5 тис тонн продукції і цех сортування та підготовки продукції площею 3600 м2. Її ми вже ввели в експлуатацію в поточному році. На практиці це дає можливість нашій компанії вже сьогодні вести системний бізнес з виробництва та експорту продукції. Я вважаю, що без наявності сучасного обладнання для зберігання та сортування неможливо виходити на експортні ринки.

– Раніше Ви заявляли що плануєте збільшити площі своїх садів протягом наступних 4-5 років до 500 га. Як Ви рухаєтеся на шляху до цієї мети?

– Цього року ми заклали нову ділянку саду площею трохи більше 40 га. На сьогоднішній день в активі нашої компанії 100 га садів. Надалі, плануємо збільшувати площу під садами.

Сьогодні Ви виробляєте 6 основних сортів. Наскільки мені відомо, вибирали їх Ви свого часу в німецьких і голландських розплідниках. Чим керувалися при їх виборі? Чи плануєте розширювати асортимент продукції, що вироблятиметься в подальшому?

– Ми виробляємо: «Гала», «Голден», «Гренні Сміт», «Пінова», «Фуджі» і «Ред Делішез». Ми аналізували ринок, аналізували попит в різних частинах світу і, виходячи з цього, вибирали сортовий склад. Ці перераховані вище сорти плануємо вирощувати і в подальшому.

– Крім яблук, у Вас також є експериментальні сади. Чи є в планах комерційне виробництво цих фруктів?

– У нас є експериментальні ділянки з черешнею, грушею, сливою, вишнею. Можливо в майбутньому ми займемося комерційним виробництвом черешні. Це в перспективі розвитку на найближчі 1-2 років.
– Чи думаєте Ви над вирощуванням органічної продукції? Цікавить компанію таке виробництво?

– Ми вивчаємо це питання. І коли у нас буде чітке розуміння ринку, можливо, частково наш проект буде з цим пов’язаний.

– В минулому році Ви заявляли про те, що основна мета компанії – це експорт 100% виробленої продукції на ринки Європи, Азії та Близького Сходу. Розкажіть докладніше, що це за ринки і яка частка експортованої продукції, виробленої «Садами Дніпра» сьогодні?

– Частка експорту компанії 100% від виробництва, як ми і планували спочатку. Відносно ринків, то сьогодні це Франція, Англія, Швеція, Об’єднані Арабські Емірати, Катар, Сінгапур, зараз і в Індонезію поставимо перший контейнер. Намагаємося якомога більше напрямків освоїти для того, щоб зрозуміти, який найбільш перспективний.

– Тобто, зараз в Україні Ваша продукція не реалізується?

– У процесі сортування виникає якась частина яблук для реалізації на внутрішньому ринку. Може бути це до 5% яблука з пошкодженнями, наприклад, яке буде продаватися в Україні як технічне яблуко.

– Ви були учасником виставки Asia Fruit Logistiсa, яка відбулась нещодавно в Гонконзі. Українською делегацією в рамках даного заходу була проведена велика робота з просування української плодоовочевої продукції на зовнішні ринки. Поділіться своїми враженнями про даний захід. Чи виправдав він Ваші очікування і які конкретно результати дала участь в ньому компанії «Сади Дніпра»?

– Практичний результат – це контракти з азіатськими компаніями, за якими ми вже зробили перші відправки яблук. Що дала участь в заході в цілому? Природно, це підвищення впізнаваності підприємства, це багато нових клієнтів з країн того регіону, де проходила виставка. Дуже багато контактів з Індії. Зараз Україна підписала всі угоди, які будуть дозволяти продавати яблука в цю країну. Цей ринок нам цікавий з грудня по травень, тому що до грудня у них дуже багато своїх яблук і ціни на них вкрай низькі. Також, це іміджева складова, тобто Україні дуже важливо зараз підвищувати впізнаваність і працювати над іміджем, тому що мало хто в світі знає нашу країну і що у нас є яблука. Виставка однозначно виправдала мої очікування.
– Компанія UApple досить молода, розкажіть про стратегічне бачення розвитку компанії в майбутньому?

– Стратегічний план – це зростання і збільшення обсягів виробництва. Можливо в майбутньому це буде переробка, можливо ми почнемо випускати соки або пюре.

Ви з ким-то співпрацюєте в напрямку кооперації?

– Зараз проводиться робота з такими відомими асоціаціями, як Українська плодоовочева асоціація (УПОА) і «Укрсадпром». На даний момент ця співпраця знаходиться на рівні зустрічей, переговорів і консультацій між виробниками та представниками цих асоціацій. Скажу відверто, що поки вони знаходяться далеко не на тому рівні, на якому б хотілося. Але робота над цим ведеться, не так швидко як хотілося б, але я прогнозую, що результатом всього цього буде те, що протягом 2-3 років з’явиться національний продукт, який буде далі розвиватися. Природно, ми працюємо над поліпшенням якості, дізнаємося вимоги різних країн, намагаємося зараз поставляти нашу продукцію як можна в більшу кількість країн, освоювати якомога більше напрямків, щоб на практиці дізнаватися специфіку, переваги та недоліки тих чи інших ринків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я