За 9 місяців 2018 р. Україна збільшила експорт часнику у 2,5 рази

0
150

Кількість фермерів, які розчарувалися в вирощуванні часнику в Україні стрімко зростає, тому що це на практиці виявилося не так просто, як було презентовано на конференціях. Однак внаслідок того, що тема привернула багато уваги, виробництво часнику в країні і також експорт часнику з України також ростуть.

Про це повідомляє проект EastFruit.

Зокрема, за перші дев’ять місяців 2018 року, за оцінками аналітиків, експорт часнику з України виріс в 2,5 рази по відношенню до такого ж періоду попереднього року і більш ніж в три рази по відношенню до 2017 року. І хоча обсяг експорту залишається порівняно невеликим – всього 450 тонн за 10 місяців, але це практично єдиний сегмент овочевого експорту, який взагалі росте.

Для порівняння, найбільший експортер часнику в світі, яким є Китай, відвантажує щорічно на експорт 1,7 млн. тонн цієї продукції. Найбільший європейський експортер Іспанія – експортує 165 тис. тонн свіжого часнику на рік.

Найбільшим покупцем часнику з України є Латвія, на яку припадає майже 40% експорту в 2018 році. Далі йдуть: Польща, Естонія та Грузія. Естонія і Грузія є новими ринками збуту – до 2018 року вони практично не купували український часник. Ще одним новим ринку збуту для часнику з України стала Австрія, яка закупила першу партію продукцію в 2018 році.

Таким чином, на Євросоюз припадало 85% всього експорту часнику з України. Близько 11% українського часнику було експортовано в Грузію, 3% – в Білорусь і ще близько 1% – до Канади.

UkraineFood.org 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я